Kırgızlardan "Teşekkür" Zİyareti

Uzun yıllardan beri Malatya’da yaşayan Kırgızlar, Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz’ı ziyaret ederek, verilen destekler için teşekkür ettiler.

Kırgızlardan Malatya Haber

Malatya Valiliğini ziyaret eden Kırgız Türkleri, Vali Vekili Ahmet Sait Kurnaz’a kaftan hediye ettiler. Valiliği ziyaret eden Kırgız Türkleri Manas Dolunay, Ali Ahmet Altuğ, Hayrullah Yüceses, İlknur Dolunay, Saliha Yüceses, Atike Ülker, bir süre Vali Vekili Kurnaz ile bir süre görüştü.

Manas Dolunay, “Biz 1982’de Türkiye’ye gelip yerleşen Kırgız göçmenlerindeyiz. 112 aile olarak Malatya’da yaşamaktayız. Bugüne kadar Malatya’da yerleşik düzen ve vatandaşlığımız bulunmaktadır. Malatya’da yaşadığımız müddetçe de kendi örf, adet, gelenek ve göreneklerimizi devam ettirmekteyiz. Malatya halkına ve Türkiye Cumhuriyeti devletine çok teşekkür ediyoruz. Malatya’da yaşamaktan dolayı çok mutluyuz ve Malatya’da yaşamaktan dolayı da çok gurur duyuyoruz” dedi.

Vali Vekili Ahmet Sait Kurnaz ise, “Ben Malatya’da ilk defa böyle bir topluluğun yaşadığını bugün öğrendim. Yalnız bana ifade edilene göre burada herhangi bir dernekleri yoktur. Tavsiyem böyle bir dernek kurmalarıdır. Nazik ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Kardeşlerimiz bizim Türkiye’deki kültürel zenginliğimizin bir parçasıdır” ifadelerini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 149
Bu Ay : 2633
Toplam : 2633

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom