Ahmet Çakır Muhtarlarla Bir Aray Geldi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Yeşilyurt Muhtarlar Derneği ile Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Yeşilyurt Şubesi’ni ziyaret etti.

Ahmet Çakır Muhtarlarla Bir Aray Geldi Malatya Haber

Ziyarette konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Büyükşehir statüsü ile birlikte Malatya’nın yeni bir vizyona, yeni hedeflere ihtiyacı var. Büyükşehir oluşumu ile birlikte köylerimiz mahallelere dönüştü, beldelerimiz ise kapandı. Merkez lokomotif görevi gördüğü için merkezin kalkınması çok önemli. Bundan dolayı merkez şehircilik ve diğer alanlarda ne kadar gelişirse, Malatya o kadar gelişir ve büyür” dedi.

Büyükşehir Belediyesi olarak şu anda ilçelerle birlikte Malatya’nın tamamını içerisine alan bir kentsel imar master planı çıkardıklarını kaydeden Başkan Çakır, “Kent merkezinde kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmalarını ortaya koyacağız. Sağlıklı bir yapılaşma için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kanalizasyon, içme suyu, yol açma ve asfaltlama çalışmalarımız planlarımız doğrultusunda devam ediyor. Büyükşehir yapılanması ile araç parkının güçlendirilmesi için çalışmalarımız devam ediyor. Güçlü bir Büyükşehir ile birlikte daha güzel hizmetler getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Yeşilyurt Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şahbaz, Belediye hizmetlerinin katlanarak devam edeceğine inandığını belirtirken, Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Yeşilyurt Şube Başkanı Abuzer Taylan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, derneklerinin çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 703
Bu Ay : 8762
Toplam : 8762

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom