Çakır'dan Malatya Spor Açıklaması

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeni Malatyaspor ile ilgili yapılan açıklamalara dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, "Ortaya tek kuruş para koymadan, binlerce kuruşluk konuşanların asla konuşmaması lazım" dedi.

Çakır'dan Malatya Spor Açıklaması Malatya Spor

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Yeni Malatyaspor'un Divan Başkanlığını da yapan Çakır, Kale ilçesinde gazetecilere Yeni Malatyaspor ile ilgili açıklamalarda bulundu.

"TAKIM BAŞARILI BİR GRAFİK ÇİZİYOR"

Başkan Çakır, Yeni Malatyaspor'un sezonu şampiyon tamamlayacağına inandığını kaydederek, "Yeni Malatyaspor'un Menemen Belediyespor ile oynadığı son maç bizleri üzdü ama bunlar futbolda var. Genel itibariyle Yeni Malatyaspor bu sezon güçlü bir kadro kurdu ve ligde de favori durumda. Tabi favori olmasının bazı dezavantajları da olabiliyor. Rakiplerin daha dirençli ve savunmaya yönelik bir mücadele ortaya koyması nedeniyle takım zorlanıyor. Ama ben Yeni Malatyaspor'un şampiyon olacağı kanaatindeyim. Şu ana kadar gelinen süreçte de başarılı bir grafik gördük" dedi.

Ligde ilk yarının son haftasını galibiyetle tamamlamak istediklerini dile getiren Çakır, "Yeni Malatyaspor'un kaybetmesinin yanında Pendikspor'un da puan kaybetmesi ciddi bir fark oluşmamasını sağladı. Genel anlamda da takım başarılı bir grafik ortaya koyuyor" ifadelerini kullandı.

"YÖNETİM FEDAKARCA ÇALIŞIYOR"

Çakır, yönetimin çalışmalarını yerinde bulduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Kulüp Başkanı Adil Gevrek ve yönetim kurulu üyelerini bugüne kadar başarılı gördüm. Mutlaka takımlarda ufak tefek sıkıntılar olacaktır ama bence öyle büyük bir sıkıntı yok. Arkadaşlarımızın Yeni Malatyaspor için çalıştıklarını müşahede ettik. Ama yalnız kaldıklarını görüyoruz. İçeride ve dışarıda iş adamlarımızın destek sağlamaması Malatya adına çok üzücü.

Yeri geldiği zaman 'Malatya' diye konuşmasını rahat yapıyorlar ama Malatya'yı ilgilendiren bir sorun etrafında kilitlenmek ve taşın altına elini koyma gibi bir şey olmadı. Maalesef 6 yıl içerisinde bunu görmedik. Kendi emek ve sermayelerini koyarak, takımı yönetmeye çalışan bir sivil yönetim var. Bu arkadaşlarımızın yalnız kaldığını görüyorum. Yoksa fedakar bir şekilde çalışıyorlar."

"HERKESİN AÇIKLAMALARINA DİKKAT ETMESİ LAZIM"

Yeni Malatyaspor'un ikinci yarıda daha güçlü bir şekilde mücadele edeceğini beklediklerini dile getiren Çakır, "Mutlaka yönetim, devre arasında takviye yapacaktır. Ben daha güçlü bir Yeni Malatyaspor'un ligin ikinci yarısında mücadele edeceği kanaatindeyim . İnşallah yönetimde kendi içerisinde kenetlenerek, dışarıdaki dedikodulara çok kulak takmadan yollarına devam etmelerini bekliyorum.

Çünkü çok iyi niyetli gibi dışarıdan zaman zaman eleştiriler olabiliyor. Ama bu iyi niyetler, geçmişte de gördük yönetimlerin moralini bozabiliyor ve takımı olumsuz yönde etkileyebiliyor. Bunun için herkesin iyi niyetli de olsa açıklamalarına dikkat emesi lazım. Hele de ortaya tek kuruş para koymadan, binlerce kuruşluk konuşanların asla konuşmaması lazım. Gücünüz yetiyorsa takıma maddi destek sağlayın, yoksa da en azından manevi olarak stada gidip takıma destek verilmesi gerekiyor. Ben mutlaka takıma sahip çıkılması kanaatindeyim. Yönetiminde moralini bozmadan yoluna devam etmesi lazım" diye konuştu.

"YENİ MALATYASPOR'A, MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN BAŞKA DESTEK VEREN YOK"
Çakır, bir gazetecinin 'Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin Yeni Malatyaspor yönetimine verdiği sözleri yerine getirmediği iddiaların olduğu' yönündeki sorusuna, "Onlara cevap vermeyi çok düşünmüyorum. Yeni Malatyaspor'a şuanda Malatya Büyükşehir Belediyesinden başka destek veren hiç kimse yok. Bu şehirde bir tek Malatya Büyükşehir Belediyesi mi var? Malatya'da onlarca kurum var. Hiç kimse sorumluluk almıyor. Ama sorumluluk alanın sorumluluğu eleştiriliyorsa bu doğru değil.

Onlar gibi davranmamızı istiyorlarsa, bizde onlar gibi davranabiliriz. Diğer kurumlar gibi bir kenara çekilip, oradan nutuklar atabiliriz. Bunlar doğru şeyler değil. Bugüne kadar takıma vermiş olduğumuz bir söz vardı. Yılbaşından sonra yardımlar yaparız demiştik. Ama biz yılbaşı gelmeden takımın maddi sıkıntısı olmasın diye destek olmaya çalıştık. Ama maddi sorunlar hiçbir zaman bitmez.

Küçük, orta ve büyük takımlarda her zaman bir maddi sıkıntı vardır. Bu maddi sıkıntıları aza indirebilmek önemlidir. Maddi sıkıntıların, takımın işleyişini önlememesi lazım. Bu açından da biz üzerimize düşeni kat kat fazlasıyla yaptığımız kanaatindeyim. Ama eğer yapılanlar takdir bulmuyorsa, biz onu tamamen kökten değerlendirebiliriz" cevabını verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 853
Bu Ay : 3337
Toplam : 3337

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom