Avcılara Kota Uyarısı

- Orman ve Su İşleri Bakanlığı Malatya 15. Bölge Müdürlüğü'nde sivil toplum kuruluşları ile av ve yaban hayatının korunmasına yönelik istişare toplantısı düzenlendi.

Avcılara Kota Uyarısı Malatya Haber

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 15. Bölge Müdürlüğü'nde kamu kurum ve kuruluşları ile av dernekleri ile yaban hayatı konularında faaliyet gösteren dernekleri temsilcilerinin katıldığı toplantının açılışında konuşan Orman ve Su İşleri Bakanlığı 15. Bölge Müdürü Ayhan Deligöz, “Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu proje ile Türkiye genelinde AVBİS Sistemine geçildi. Avcı Bilgilendirme Sistemi ile Türkiye genelinde avlaklar belirlendi. Avlak alan alanlarda ise kotalar belirlenecek. Belirlenen kota kadar ancak avlanabilecekler.

Burna bir örnek verebilirsek, diyelim Darende’de belli bir avlak var, bu avlak da 2 bin adet bıldırcın avı yapılacak. Bu bilgisayar sistemine girilecek ve avcı ava gitmeden sisteminde kendi kaydını girecek. O avlakta kota bitince orada av yapılmayacak ve ava kapatılacak. Burada amacımız sürdürülebilir avcılık, sürdürülebilir doğal hayatı, sürdürülebilir yaban hayatı” dedi.

Deligöz, “Avcılardan avcılık etiğine uyan olduğu gibi, bu etiğe uymayanlar da var. Ava gidince gördüğü her şeye ateş açan avcılar da var. Bu da yapan hayatının devam etmesi açısında sıkıntı yaşanmasına sebebiyet veriyor” ifadelerini kaydetti.

Toplantıya katılan dernek yöneticilerinden ve kurum temsilcilerinden yaban hayatı ile ilgili öneri ve teklifleri tek tek alındı.

Toplantıda Orman ve Su İşleri Bakanlığı Malatya 15. Bölge Müdürlüğü Malatya Şube Müdürü Abdullah Koç ise, yönetmenlikler ve alınan son kararlar üzerinde bilgilendirmede bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 203
Bu Ay : 1771
Toplam : 1771

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom