Bu kadar Kredi Talep Edilen Dönem Görmedim

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren, “17 yıllık başkanım, bu kadar kredi talep edilen dönem olmadı” diyerek, esnafın sıkıntılı olduğunu bildirdi.

Bu kadar Kredi Talep Edilen Dönem Görmedim Malatya Ekonomi

Malatya Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, kendisinin Malatya’ya Erzurum’dan atanması nedeniyle ‘hayırlı olsun’ ziyareti yapan ESKKK) Başkanı Ali Evren’e iadei ziyarette bulundu.

Ziyarette konuşan ESKKK Başkanı Ali Evren, “Kredi verme müessesesi olarak krediye talebin fazla olduğu bir dönem olmadı gibi. 17 yıllık başkanım, bu kadar kredi talep edilen dönem olmadı. Krediye son günlerde talep çok arttı” diyerek, esnafların sıkıntılı olduğunu bildirdi.

Evren, buna etkenin Malatya’da kayısının zirai dondan yanması olduğunu gösterip, “Özellikle 7. Ve 8.aydan sonra kayısıdan dolayı Malatya ekonomisi durdu. Esnafı zaman zaman ziyaret ediyorum ve kayısı olmamasından dolayı işlerin durgunluğundan şikayetçi olan esnafımız, ekonomik sorununun çözmek için kredi talebini arttırdı. Ekonomisi yüzde 40-45 kayısıya bağlı olan ilimiz, yıllardır böyle sıkıntı görmemişti” ifadelerini kullandı.

Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, “Malatya ekonomisinin durumunun iyi olmadığı hep bize iletiliyor. Geldiğim günden beri bu durumu anlamaya çalışıyoruz. Malatya ekonomisi yüzde 40’ı kayısıya dayanır. Bu yıl kayısının sıfır denecek kadar ürün olmaması, 40-50 bin ailenin geçimini sağladığı Malatya’da kayısı nedeniyle yaşanan sıkıntıları biliyoruz. Dolayısıyla paranın dolaşım hızında kopukluk oldu” dedi.

Vergi borcu olanların yapılandırma için Aralık sonunu beklememelerini öneren Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, vergi borcu olanların da bu yapılandırma fırsatından yararlanmalarını istedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 381
Bu Ay : 3825
Toplam : 3825

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom