İmarda Park, Mevcutta Bostan

Kiltepe Mahallesi Muhtarı Celal Demirtaş, Kiltepe Mahallesi'nde bulunan ve imarda park olarak görülen bir kısım alanın üçüncü kişiler tarafından işgal edildiğini ileri sürdü.

İmarda Park, Mevcutta Bostan Malatya Haber

Demirtaş, imarda park olarak görülen alan üzerinde üçüncü kişilerin tel örgü ve duvar örerek bostan yapıldığını kaydederek, "Kiltepe Mahallesi Kiltepe Caddesi üzerinde bulunan yeni imar planına göre park alanı görünen kısmen Malatya Büyükşehir Belediyesi kısmen de Yeşilyurt Belediyesi’ne ait alandayız. Bu alanlar yeni düzenlemeye göre park alanı olarak düzenlenmiş ancak üçüncü şahıslar burayı tel örgü çevirerek bostan yapmışlar. Bir kısmını da duvar örerek, sanayi kooperatifi adı altında kiraya vermişler. Mahalle olarak bunu kabul etmiyoruz. Konuyla ilgili Malatya Büyükşehir ve Yeşilyurt Belediyesine müracaatta bulunduk. Harita mühendisleri burada çalışma yaptı. Biz bir an önce buradaki işgalin kaldırılmasını istiyoruz" dedi.

İşgalin bir an önce kaldırılmasını istediklerini dile getiren Demirtaş, "İşgal kaldırıldıktan sonra buranın imar planına göre çocuk parkı ve otopark yapılması planlanıyor. Bugüne kadar mahallenin yönetim şeklinin başarısızlığı bu işgale neden olmuş. Biz bir an önce gerekenin yapılmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürü Cengiz Karabulut, Kiltepe Mahallesi Muhtarı Celal Demirtaş'a gönderdiği cevapta, şunları kaydetti:

"İlgili dilekçeniz üzerine yapılan incelemede zeminde tel örgü ve duvarla çevrili alan, onaylı imar planına göre kısmen otopark alanında kısmen sorumluluğu Malatya Büyükşehir Belediyesine ait olan Kiltepe Caddesi üzerinde kalmaktadır. Bu nedenle Büyükşehir Belediyesi'ne müracaat edilmesi gerekmektedir. Tel örgü ile çevrili alanın doğusundaki duvarla çevrili kısım park alanı içinde kalmaktadır. Söz konusu park, Yeşilyurt Belediyesi sorumluluğundadır. Belediyemiz tarafından parktaki işgal kaldırılarak, düzenlemesi yapılacaktır."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 1025
Bu Ay : 7109
Toplam : 7109

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom