"Öncelik Bilinci" Konferansı Veridi

Malatya'da, 'Öncelik Bilinci' adlı konferans düzenlendi.

Malatya Haber

Ensar Vakfı Malatya Şubesi tarafından, Malatya Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu'nda düzenlenen 'Öncelik Bilinci' adlı konferans, Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Etkinlikte daha sonra Ensar Vakfı Malatya Şubesini anlatan bir sinevizyon gösterimi yapıldı.

'Öncelik Bilinci' adlı konferansı veren Ensar Vakfı'nın kurucularından olan Prof. Dr. İsmail Lütfi Çakan, İslam'ın ve Müslümanların, insanlığın geleceğine dair plan ve projelerin konuşulmadığını, sadece gündeme dikte edilen, aleyhteki gelişmelerden dert yanıp, şikayet ederek hisleri canlı tutmak gibi bir kaderi paylaştıklarını ifade ederek, "İslam, dünya gündemini belirlemek, dünya gidişatını düzenlemek, insanlığa çıkmaz sokaklarda aradığı mutluluğu yaşatmak üzere gönderilmiş hidayet sistemidir. Onun gündemi belirleyebilmesi için Her şeyden önce Müslümanların, bizlerin ona yaklaşımı büyük önem arz etmektedir.

Yani biz Müslümanlar İslam'a nasıl yaklaşıyoruz? Siyasi alanda yaklaşık 90 yıldır, 'Avrupalı olduğumuz' iddiasıyla yaşıyoruz. Bu uğurda verdiğimiz her taviz, bir yenisinin kapısını açıyor. Batılı da, kendisine bu kadar kolay teslim olacağımızı düşünmediğinden bize daha büyük güçlükler çıkarıyor. Osmanlı'yı ve İslam'ı resmen inkar ettik. Ama ne yazık ki biz inkarımızla kaldık. Çünkü kimseyi inandıramadık. Başkaları yine bize Osmanlı gözüyle baktı. Yine bizi Müslüman olarak gördü" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 365
Bu Ay : 5559
Toplam : 5559

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom