"Cibik" Bir Ödül Daha Alacak

Kayseri'de Develi ilçesi Sidelhöyük köyünde sazlıkçıların öyküsünü anlatan 'Cibik' belgeseli, 9. Boston Belgesel ve Kısa Film Yarışması'nda Özel Gösterim ve Mansiyon Ödülü'ne layık görüldü.

Malatya Haber

Turgay Kural ve ekibi tarafından Kayseri'de 34 günde çekilen belgesel, 21. Altın Koza Film Festivali ve 2. Altın Çınar Film Festivali'nde de ödüle layık görülmüştü.

Belgeselin yönetmeni Turgay Kural, "Belgesel filmimiz, üç kişilik bir ekiple çekim aşaması tamamlandı. 34 günde, Kayseri'nin Develi İlçesi'nde çektiğimiz belgeselimizde, sazlık toplayan 5 tane sazlık işçisinin bir günlük kesitini anlattık. 15 günlük kurgu aşamasından sonra ulusal ve uluslararası yarışmalara hazırladık ve festivallere gönderdik. Yaptığımız bu çalışmanın, kısa sürede meyvelerini toplamaya başladık. Dünya'da Türkiye'yi, Türkiye'de de Malatya'yı temsil etmek bizim için büyük bir gurur" diye konuştu.

"YENİ PROJELERİMİZ OLACAK"

Kural, Cibik'in 26 ülkede yarıştığını kaydederek, "Amerika Boston'da düzenlenecek olan 9. Boston Belgesel ve Kısa Film Yarışması'nda Özel Gösterim ve Mansiyon Ödülü'ne layık görüldük. Bunun haricinde şuanda 26 ülkede de yarışmaktayız" dedi.

Malatya'da bir belgesel çekme projelerinin olduğunu dile getiren Kural, "Ekip arkadaşlarımızla bundan sonraki belgesel çalışmamızı Malatya'da yapmayı planlıyoruz. Şuanda alan taraması içerisindeyiz. Eğer güzel bir konu bulunması halinde, Malatya'da güzel bir belgesel çekmeyi planlıyoruz. Bu noktada bizi destekleyen Malatya Park'a teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 206
Bu Ay : 6186
Toplam : 6186

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom