Toprak Kayması Maddi Hasar Verdi

Malatya'da, toprak kayması sonucu hayvanların bulunduğu besi damı yıkıldı.

Toprak Kayması Maddi Hasar Verdi Malatya Haber

Olay, Yeşilyurt İlçesi'ne bağlı Kadiruşağı Mahallesi İnekpınarı mevkiinde meydana geldi. Dün gece sağanak yağış nedeniyle sabah saatlerinde Hatice Arslan'a ait olduğu belirtilen besi damı, toprak kayması sonucu yıkıldı. Besi damında bulunan 5 büyükbaş hayvandan 4'ü yıkıntıdan çıkartılırken, 7 aylık hamile olduğu kaydedilen bir inek, toprağın altında kaldı. 3 ayağı kırılan inek, uzun süren uğraşlar sonucu toprağın altından çıkarıldı. Ağır yaralanan inek, veteriner kontrolünün ardından kesildi. Olaydan önce 80 küçükbaş hayvanın otlatılmaya götürülmesi ise büyük bir faciayı önledi. Bu arada Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'da olay yerine gelerek, bilgiler aldı. Yeşilyurt Belediyesi tarafından olay yerine gönderilen ekipler, çalışma yaptı.

Besi damının sahibi Hatice Arslan, küçükbaş hayvanları çobanla birlikte yolladığını ifade ederek, "Olay meydana geldiğinde tek başıma idim. Ahırdan yukarı çıktım, bulaşıkları yıkadım. Ben balkondayken, toprak kaydı ve ahırın üzerine çöktü. 2 inek, 3 tane de dana içeride kaldı" dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise, dün geceki yağışın etkisiyle toprağın, ahırın üzerine kaydığını belirtti.
Olayın sabah saatlerinde yaşanmasının olası bir faciayı önlediğini dile getiren Polat, "Sabah saatlerinde ahırda bulunan küçükbaş hayvanlar otlatılmaya çıkarılmış. Olayın yaşandığı esnada içeride 5 büyükbaş hayvan varmış. 4 hayvan kurtarıldı ancak bir ineğin 3 ayağı kırılmış durumda. Bu kazanın eserlerinin hiç olmamışa dönmesi için Yeşilyurt Belediyesi olarak gerekli çalışmaları yapacağız" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 864
Bu Ay : 3348
Toplam : 3348

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom