Hibe Desteği İçin Müracaat Edilmesi Gerek

Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, “Yüzde 50 hibe desteklerinden yararlanması için 24 Aralık 2014 tarihine kadar müracaat etmelerini bekliyoruz” dedi.

Hibe Desteği İçin Müracaat Edilmesi Gerek Malatya Haber

Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Ferruh Bacanlı ve projeyi yürüten teknik personel, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Projesi’nin 8. Etabı kapsamında Kaçmazlar Gıda Maddesi Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’ne yüzde 50 hibe destekli verilen makineleri yerinde inceledi.

Karlıdağ markası ile üretim yapan işletmeyi gezerek bakanlık tarafından verilen hibe destekli makineleri çalışır vaziyette inceleyen İl Müdürü Ali Selvi, “Süt ürünleri üretiminde Türkiye pazarına hitap eden Karlıdağ markasıyla üretim yapan Kaçmazlar Ltd. Şti.’ne yüzde 50 hibe destekli verilen makineleri çalışır vaziyette görmek çok güzel. Bu işletmemize 2 Adet yoğurt dolum makinesi, 1 Adet Ambalajlama Makinesi ve 1 Adet 5 tonluk süzme yoğurt proses tankı Bakanlığımız tarafından yüzde 50 hibe ile verilmiştir. Yatırım tutarı 478 bin TL olan makinelerin 239 bin TL’si Bakanlığımızca hibe olarak verilmiştir. Buradan tüm yatırımcılarımızın Bakanlığımızın yüzde 50 hibe desteklerinden yararlanması için 24 Aralık 2014 tarihine kadar müracaat etmelerini bekliyoruz” dedi.

Firma sahibi Erdal Kaçmaz ise, “Karlıdağ markası ile 1.Organize Sanayi Bölgesinde 2000 yılından bu yana faaliyet yürütmekteyiz. 5 bin metrekare kapalı alana sahip olan fabrikamızda üretim sahasında 150, tedarikçilerimizle birlikte 200 kişiyi bünyemizde istihdam etmekteyiz. Tereyağı, kaşar, yöresel peynir, lor, yoğurt ve ayran gibi süt ürünlerini üreterek Türkiye geneline pazarlıyoruz. Irak’a ihracatımız var. Rusya’ya ihracat yapmak içinde müracaatlarımızı yaptık. Günlük süt işleme kapasitemiz 110 ton olup, arz talep dengesine göre günlük 60-65 ton işleme yapmaktayız.

Malatya’dan yeteri kadar süt temin edemediğimiz için, Kayseri, Niğde, Sivas, Adıyaman Gölbaşı ve Elbistan’dan süt almaktayız. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın desteklemelerinden yararlanarak üretimimize katkılar sağladık. Bu desteklemelerin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 382
Bu Ay : 5364
Toplam : 5364

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom