İsrail Tüm İnsnalığı Katlediyor

Filistin’in yasa dışı yerleşimlerden ve Ayrım Duvarı’ndan Sorumlu Bakanı Ziad Ebu Ayn’ın İsrail askerleri tarafından öldürülmesine sert bir şekilde tepki gösteren Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Meclis Başkanı Sami Payza, “İsrail aslında tüm insanlığı katlediyor” ifadesini kullandı.

İsrail Tüm İnsnalığı Katlediyor Malatya Haber

Filistin topraklarını işgal ederek orada yaşayan Filistinliler’i göçe zorlayan ve bunun için her türlü şiddet yolunu deneyen İsrail’in son olarak Filistinli Bakan Ebu Ayn’ı hedef almasının kabul edilemez olduğunu belirten Payza, açıklamasını şöyle sürdürdü:

”İsrail uyguladığı yaşa dışı yerleşmeler ile Filistinli halkın tüm insani ve hukuksal hakkını ihlal etmektedir. Yahudi yerleşimcilere yeni alanlar açarak, Filistin halkının ata toprağına tecavüz etmekle kalmayan İsrail’in bu tavrı insanlığa karşı işlenen en büyük suçların başında gelmektedir. Sırf kendi vatandaşlarının topraklarının işgalini engellemek adına, İsrailli askerlere engel olmaya çalışırken şehit olan Filistinli Bakan Ebu Ayn’a Allah’tan rahmet diliyoruz. Şu gerçeği iyi biliyoruz ki, Bugün her yaptığı yanına kar kalan İsrail tüm insanlığın lanetlediği işgalci bir devlettir”

İsrail’in yeni yerleşim alanları açmak için yıllardır sistematik olarak, Filistinli Müslümanları ata yurdundan ettiğini belirten Payza sözlerini şöyle tamamladı:

"Ruhunu tamamen terörize ederek, Vahşi orman kanunları ile, sadece saldırıp yok etmeyi düşünen, insanlık adına hiçbir vasfı bulunmayan, terörize olmuş bir yaşamı kendine rehber edinen ve hak yiyerek, kan emerek hayatta kalmaya çalışan ve vahşi bir hayvandan farkı olmayan İsrail’in bu yaptıkları bir gün mutlaka karşılıksız bırakılmayacaktır. İsrail’in Müslümanlara yönelik uyguladığı bu zulümler, üzülerek belirtelim ki, insan hakları savunucusu olduğunu iddia eden ABD’nin Müslümanlara yaptıkları ile adeta örtüşmektedir.

Son olarak CIA’nin Quentemela, Ebu Gureyb, Afganistan, Irak, Açık denizlerde gemilerin içinde ve diğer Müslüman coğrafyalarında göz altında tuttukları Müslümanlara uyguladıkları insanlık dışı işkenceler adeta kanlarımızı dondurmuştur. ABD’nin Müslümanlara nasıl bir gözle baktığı son çıkan işkence fotoğrafları ile ortaya çıkmıştır. Tüm bu gelişmeler sonucunda Müslümanın Müslüman’dan başka dostunun olmadığı gerçeğini bir kez daha görmüş bulunmaktayız. Bu nedenle bir kez daha tüm Müslümanları birlik olmaya ve beraber hareket etmeye davet ediyoruz.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 154
Bu Ay : 3598
Toplam : 3598

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom