Süt ve Yem Analiz Labaratuarı Kurulacak

Malatya’ya Süt ve Yem Analiz Laboratuarı’nın kurulacağı bildirildi.

Süt ve Yem Analiz Labaratuarı Kurulacak Malatya Haber

Malatya İli Süt Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, istişarelerde bulundular.

Süt Üreticileri Birliği Başkanı Aziz Kurtoğlu, yapmış oldukları projelerden söz ederek, “Fırat Kalkınma Ajansı’na (FKA) Süt ve Yem Analiz Laboratuarı olarak verdiğimiz projemiz kabul edilip sözleşmesi imzalandı. Proje bedeli 847 bin TL olup, amacımız hayvanlarımızın yiyeceği yemleri laboratuarımızda inceleyip daha sağlıklı yem yemesini sağlamak ve daha kaliteli süt elde etmektir. İleriki aşamalarda soğuk zincir eşliğinde toplanan sütümüzü isteyen ve anlaşabileceğimiz firmalara vererek pazar payımızı Malatya olarak arttırmaktır” dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi ise, “Temel gıda maddelerinin başında yer alan ürünlerin ham maddesi niteliğindeki sütün, sağlıklı yem yiyerek beslenen hayvanlardan elde edilmesi için kontrol şart. Süt ve Yem Analiz Laboratuarı’nın kurulması için yaptığınız çalışmaları takdirle karşılıyorum. Kontrolün olmadığı yerde başarıya ulaşmak zor. Yönetiminizin çabalarını, Malatya’da sağlıklı süt üretimi için yaptığı çalışmaları gözlemliyoruz. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olarak üzerimize düşecek görevleri seve seve yapmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 747
Bu Ay : 4191
Toplam : 4191

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom