Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi Verildi

Malatya Halk Sağlığı Ağız ve Diş Sağlığı Proje Koordinatörü Dr. Şelale Şahin, anne ve babaların dişlerini günlük en az iki kez fırçalayarak, çocuklarına örnek olmaları gerektiğini bildirdi.

Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi Verildi Malatya Yaşam-Sağlık

Malatya Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından koruyucu hizmetler programı çerçevesinde birçok projeler ve eğitim toplantıları planlanarak yürütülüyor. Program dahilindeki eğitim toplantılarından biri de ağız diş sağlığı konulu olup, Malatya Büyük Şehir Belediye Başkanlığı bünyesindeki Kent Konseyi Kadın Meclisi işbirliğiyle gerçekleştirildi.
Malatya Halk Sağlığı Ağız ve Diş Sağlığı Proje Koordinatörü Dr. Şelale Şahin tarafından katılımcılara ağız ve diş sağlığı eğitimi verildi. Dr. Şelale Şahin yaptığı sunumda, anne ve babaların dişlerini günlük en az iki kez fırçalayarak, çocuklarına örnek olmaları gerektiğini bildirdi.

Şahin, dişin yapısı, çürük nedenleri, beslenmede çürüklerden korunmak için alınması gereken tedbirler ve etkili diş fırçalama, diş ipi kullanma konularında hem teorik hem de uygulamalı pratik bilgiler vererek, ağız ve diş sağlığına önem verilmesi, bu konuda farkındalık oluşturulması için herkese görev ve sorumluluklar düştüğünü bildirdi. Şahin, başta anne ve babalar olarak çocuklara iyi örnek olunmasının önemini vurgulayarak, çocukların diş fırçalamaya özendirilmesini ve bu işlemi doğru yaptığından emin olunması gerektiğini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 773
Bu Ay : 1508
Toplam : 1508

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom