Ali Evren'e Plaket Verildi

Türkiye Muharip Gaziler Derneği (Tümgazider) Malatya Şubesi tarafından, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren’e, derneğe ve gazilere katkılarından dolayı plaket verildi.

Ali Evren'e Plaket Verildi Malatya Haber

Dernek binasında düzenlenen plaket programında, Türk Ocağı Malatya Şube Başkanı Nadir Günata ve Tümgazider Malatya Şubesi yönetimi ve üyeleri de bulundu.

Programda konuşan Tümgazider Malatya Şube Başkanı Bayram Akdemir, ”Tarihimizde gazilerimizin top ve mermi ateşi altında hayatta kalmanın, yürekle akıl direncinin nasıl bir manevi güce dönüştüğünü bilmeyen toplumumuza Malatya’mızın kıymetli abisi Sayın Ali Evren ve ekip arkadaşları her yıl şehit aileleri ve gazilerimizi onurlandırarak toplumumuza anlatmaktadırlar. Çanakkale’de bir metrekareye altı bin merminin düştüğünü, bu vatanın bizlere nasıl ve kimler tarafından kurtarıldığını unutmayarak genç nesillere anlatmaktadır Sayın Ali Evren büyüğümüz.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği olarak bizlerin bu devletin gazisi olduğumuzu unutmayan ve daima gazilerimizin yanında olan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Sayın Ali Evren ‘e derneğimiz tarafından plaket sunarken gazilerimiz adına teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

ESKKK Başkanı Ali Evren ise,”Bu topraklar için canını veren ve mücadele eden şehit ve gazilerimizi unutmamız mümkün değildir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize ise sağlıklı uzun ömürler diliyoruz. Bizler gelip geçiciyiz. Bu kurumlar yaşayacaktır. Gençlerimize Çanakkale’ye gidip görmelerini tavsiye ediyoruz. Görsünler ki,o zor şartlarda ülkemiz için ne mücadeleler verilmiştir” şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra Evren’i plaket, derneğin flaması ve kitap verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 14
Bugün : 794
Bu Ay : 1417
Toplam : 1417

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom