Ağaçlar Budanmaya Başlandı

Malatya merkezde, ağaçların sağlıklı kalabilmesi ve estetik görünümlerinin daha güzel bir şekle kavuşturulmasının yanı sıra kış aylarında yoğun kar yağışları nedeniyle devrilme ve dal kırılmalarının engellenmesi amacıyla budama çalışmaları yapılıyor. Budanan ağaçlar, fakirler ve Suriyelilere veriliyor.

Ağaçlar Budanmaya Başlandı Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, ağaçların daha estetik bir görünümle, sağlıklı bir şekilde gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak için Fen İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından 1 Aralık tarihinden itibaren budama çalışmalarına başlandığı ve çalışmaların 31 Mart 2015 Tarihine kadar devam edeceği bildirildi.

Doğa ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü teknik personelleri gözetiminde, Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü uzman personellerince başta Orduzu Tabiat Parkı, Abdullah Gül Parkı ve İsmetpaşa (Hürriyet) Parkı olmak üzere Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanlarında bulunan bulvar ile caddelerdeki ağaçların budamaları yapılıyor.
Yapılan açıklamada, Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen çalışmalar sırasında budanmış olan dalların, mahalle muhtarlarının vermiş oldukları beyanlar doğrultusunda ekonomik durumu iyi olmayan aileler ile Suriye’de yaşanan iç savaş nedeniyle ilimize yerleşen ihtiyaç sahibi ailelere yakacak olarak verildiği belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 430
Bu Ay : 3074
Toplam : 3074

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom