Ağbaba Taksicilerin Sorunlarını Dinledi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, taksi duraklarını gezerek taksicilerin sorunlarını dinledi.

Ağbaba Taksicilerin Sorunlarını Dinledi Malatya Siyaset

Ağbaba, taksicilerin sorunlarının çözümü için hem kanun teklifi hem de araştırma önergesi vereceklerini kaydetti.
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, taksicilerin sorunlarını dinledi.

Ağbaba’ya sıkıntılarının artarak devam ettiğini kaydeden taksiciler, yüksek trafik sigortası, ÖTV haksızlığı, sürekli kesilen trafik cezaları ve durak yeri problemlerinin çözülmesi istedi. 17 farklı türden vergi verdiklerini kaydeden taksiciler, ‘kazandığımızdan daha fazlasını vergilere veriyoruz’ diye sitem etti.

Duraklarında kulübe olmadığı için CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’yla bir kahvede görüşebilen Kent Taksi şoförleri, yazın sıcakta, kışın soğukta araçlarında oturarak müşteri beklediklerini, ancak bu zorluklara rağmen kendilerine bir kulübe yapılmadığını ifade ederek taleplerini Ağbaba’ya iletti.

Tüm esnafın sorunlarını sıklıkla gündeme getirdiğini kaydeden CHP Milletvekili Veli Ağbaba, “Taksici esnafın sıkıntıları fazla. Özellikle devlet tarafından alınan vergilerin fazlalığı ortak şikayet konusu. Bir kanun teklifi ile konuyu meclis gündemine taşıyacağız. Ayrıca, hem Malatya’daki hem de tüm Türkiye’deki taksicilerimizin sorunlarıyla ilgili meclis araştırması açılması için önerge vereceğiz. Türkiye şartlarında en zor mesleklerden biri olan taksicilerimizin sorunlarını yakından takip edeceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 57
Bu Ay : 6854
Toplam : 6854

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom