Barolar Birliği Kadın Komisyonu Toplantısı

Türkiye Barolar Birliği Kadın Hukuku Komisyonu (TÜBAKKOM) Toplantısı Malatya’da başladı. Toplantıda, kadın hakları ele alınıyor.

Barolar Birliği Kadın Komisyonu Toplantısı Malatya Haber

Ramada Altın Kayısı Oteli’nde düzenlenen toplantının açış konuşmasını yapan Malatya Barosu Başkanı Enver Han, “Bir hayalimi paylaşmak istiyorum. Keşke, tüm Türkiye’de bir karar alınsa da hanımefendiler baro başkanı ve barolar birliği başkanı veya yönetim kurulu üyeleri olsa diye hayal ediyorum. Bunu öneriyorum. Önerim hayalde mi kalacak bilemiyorum” diyerek, insan, kadın ve çocuk hakları konusunda önde gelenlerin toplantıda olmasının sevindirici olduğunu vurguladı.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkan Yardımcısı Başar Yaltı ise, barolar ve hukuktan güç olan TÜBAKKOM’un önemini dile getirerek medeni kanuna sahip çıkılmsinı önerdi.

TÜBAKKOM Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Yurdagül Gündoğdu da, kadınların önemin değinerek, “Kadın anne yüreğidir. Başka canlara kıyamaz” ifadelerini kullandı.

Dünyanın nüfusunun 7 milyar olduğunu, bunun yüzde 49,7’si kadınlardan oluştuğuna dikkat çeken Gündoğdu, "Kadınlar var oluş mücadelesini sürdürürken erkekler ne yapıyor? Kadın cinayetlerinin yüzde 70’i eş ve sevgilileri tarafından öldürüldüğü tespit edilmiş. Sorun burada yatıyor. Neden erkekler, kadına şiddet uygulayıp öldürüyor. İşin özü ve çözümü sevgide yatmaktadır” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 167
Bu Ay : 1735
Toplam : 1735

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom