Toplanan 1050 Kitap Liseye Verildi

Atatürk Üniversitesi gençleri tarafından kurulan, Nevrah Gençlik Topluluğunun başlattığı ,"Erzurum Okuyor" başlıklı kampanyanın son adımını gerçekleştirdi.

Toplanan 1050 Kitap Liseye Verildi Türkiye-Dünya

Atatürk Üniversitesi gençleri tarafından kurulan Nevrah Gençlik Erzurum Okuyor başlığı altında düzenlediği kampanyanın son aşamasına geldi. Başlatılan kampanya 3 aşama halinde yaklaşık 2 hafta boyunca devam etti. Projenin ilk aşamasında kitap toplandı, ikinci aşamada, Atatürk Üniversitesi Kampus yerleşkesinde toplanan gençler Erzurum için 25 dakika kitap okudu. Kampanyanın son aşamasında toplanan 1050 kitap bugün Rabia Hatun Kız İmam Hatip Lisesine dağıtıldı.

Nevrah Gençlik Topluluğu başlattığı ,ErzurumOkuyor? başlıklı başlattığı kampanyanın son adımını gerçekleştirdi. Toplanan kitapların Nevrah Kitaplığı haline gelmesi için bugün Rabia Hatun Kız İmam Hatip Lisesine, lise düzeyinde 1050 kitap bağışladı. Gençlerin, elinde bulunan ortaokul ve ilkokul seviyesindeki kitaplar ilerleyen günlerde belirlenen okullara bağışlanarak Nevrah Kitaplığına dönüştürecek.

Toplanan 1050 kitap yaklaşık 50 kişilik Nevrah üyesi Rabia Hatun Kız İmam Hatip Lisesine götürdü, topluluğun bireylerden topladığı kitaplar daha sonra sınıflara götürüldü ve öğrencilere teker teker dağıtıldı.

Nevrah Gençlik Kurucu Üyesi Gökberk Kocaeliler yaptığı açıklamada Nevrah Gençlik Topluluğu’nun başlatmış olduğu Erzurum Okuyor kampanyasının son aşamasına geldiklerini belirterek, “Geçtiğimiz günlerde kitap okuma ile başlatılan kampanyamız, Atatürk üniversitesi kampus yerleşkesinde toplanarak arkadaşlarımız ile beraber toplanıp farkındalık amaçlı kitap okuyarak etkinliğimizin ikinci adımını gerçekleştirmiştik. Şimdi üçüncü adımını gerçekleştiriyoruz toplamış olduğumuz kitapları ‘Nevrah Kitaplığı’ başlığı altında Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde kitaplığımızı kuracağız. Elimizde ilkokul ve ortaokul seviyesinde kitaplarımız da mevcut, ilerleyen günlerde de yine Nevrah Kitaplıklarını kuracağız.” Diye konuştu.

Rabia Hatun Kız İmam Hatip Lisesi Coğrafya Bölümü Öğretmeni Enis Velioğlu gençler tarafından bu kampanyanın mutluluk verici olduğunu belirterek, “Bu kampanyanın öğrencilerimiz kişisel gelişimi açısından çok güzel bir kampanya Üniversiteli öğrencilerimizin bu konuda duyarlılık göstermeleri takdir verici.” Diye Konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 6
Bu Ay : 2490
Toplam : 2490

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom