Yeni İş Güvenliği Paketi Eleştirisi

Malatya Barosu Başkanı Enver Han, “Yeni yargı ve iç güvenlik paketinde doğrudur dediğimiz maddeler var, çekince koyduğumuz maddeler var” dedi.

Yeni İş Güvenliği Paketi Eleştirisi Malatya Siyaset

Baro’da yaptığı basın açıklamasında, yeni yargı ve iç güvenlik paketini değerlendiren Barosu Başkanı Enver Han,” Yeni yargı ve iç güvenlik paketinde doğrudur dediğimiz maddeler var, çekince koyduğumuz maddeler var. Öncelikle adli yıl açılış törenlerinin kaldırılıyor olmasına karşıyız. Adli yıl açılış törenlerinin yapılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Ceza muhakemeleri kanununda kuvvetli suç şüphesi ve makul suç şüphesi konularının getirildiğini söyleyen Enver Han, “Yeni değişiklikle birlikte makul suç şüphesi ibaresi neye göre kullanılacak. Endişeliyiz” dedi.

“Kanun koyucunun yasalaşan maddenin değiştirilmesini, kuvvetli suç şeklinde yasalaşmasını talep etmekteyiz” diyen Han, “Yeni düzenlemeyle birlikte kıdemi 5 yıl olan avukatlarımız hakim ve savcı kadrosuna alınması noktasında Adalet Bakanlığı’nın görüş değiştirdiğini görmekteyiz. Malatya barosu olarak bu görüşü sonuna kadar destekliyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 486
Bu Ay : 3030
Toplam : 3030

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom