Bodrum Katlar Kararı Çıktı

Malatya merkez ilçe Battalgazi Belediye Meclisi, Aralık Ayı Olağan Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Toplantıda, “Bodrum katlar, otopark dışında plandaki yapılaşma hükümlerine uygun olarak kullanılabilir” şeklinde karar alındı.

Bodrum Katlar Kararı Çıktı Malatya Haber

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın başkanlığında yapılan toplantıda, ağırlıklı olarak imar konuları görüşüldü. Toplantıda, Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün talebi üzerine 2014 yılı bütçesi içerisinde ödenek fazlası olan harcama kalemlerinden 4 milyon 200 bin TL’nin, ödeneği yetersiz gelen harcama kalemlerine aktarılması ile ilgili gündem maddesi de oylanarak kabul edildi.

Toplantıda ayrıca, İmar Komisyonu Üyeleri Nevzat Aslan, Hilal Acı, Metin Mandal, Aziz Görgeç ve Aykut Hız tarafından verilen “Bodrum katları otopark olarak planlanan alanlarda kot farkı ve benzeri nedenlerden dolayı bodrum katların farklı kullanılma ihtiyaçları proje aşamasında ortaya çıkmakta olup, bu tür sorunların giderilebilmesi için; “Bodrum katları otopark olarak kullanılma zorunluluğu getirilen parsellerde, yapı veya parsel bünyesinde gerekli otopark ihtiyacının karşılanması koşuluyla; bodrum katlar, otopark dışında plandaki yapılaşma hükümlerine uygun olarak kullanılabilir" ifadesinin plan notlarına eklenmesini talep ediyoruz” şeklindeki önerge ise, oylanarak gündeme alındı. Gündeme alınan önerge mecliste görüşülerek kabul edildi.

Battalgazi Belediye Meclisi, Ocak Ayı Olağan Toplantısı’nı 7 Ocak 2105 Çarşamba günü saat 14.00 de Battalgazi Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 792
Bu Ay : 5158
Toplam : 5158

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom