Görme Engelli Vatandaşdan Tavsiyeler

Malatya’da görme engelli İbrahim Demirkaya, engellilere tavsiyelerde bulunarak, hayata pozitif bakmalarını önerdi ve “Hayata pozitif bakan, hayata tutunur” dedi.

Görme Engelli Vatandaşdan Tavsiyeler Malatya Haber

Malatya’nın Akçadağ İlçesi Kürecik Mahallesi’nde, görme engelli ailenin çocuğu olan 58 yaşındaki İbrahim Demirkaya, tavuk karası denilen görme engelliğinin 1982 yılında tespit edildiğini, bu yüzden askerlik de yapmadığını bildirdi. Demirkaya, “1982’de görme engelim tespit edildi. Halk arasında tavuk karası diye tespit edilen hastalığım nedeniyle askerliğimi de yapmadım. Hastalığın çaresi yoktur. Küba’da bu hastalığın durdurulduğunu tespit ettim. Küba’da ameliyat oldum. Ameliyat sonrası dikkat ediyorum. Yolda yürüyebiliyorum. Bir noktayı gördüğüm için diğer görme engelliler gibi zorluk çok çekmiyorum” ifadelerini kullandı.

Ailesinin Almanya’da bulunması nedeniyle Malatya ile Almanya arasında gidip geldiğini söyleyen İbrahim Demirkaya, “Görme engelli olmama rağmen dört duvar arasında kalmak istemiyorum. Bu nedenle, hayata hep olumlu bakıyorum. Hastalığım ve vücudumun sağlığı için de ozon tedavisini sürdürüyorum” şeklinde konuştu.

“Hayata pozitif bakan, hayata tutunur” diyen Demirkaya, daha sonra şunları söyledi:

“Bütün engellilere tavsiyem, hareket yapsınlar. İnsan hayata pozitif bakınca önce kendisini sever sonra insanları sever. Tabiatı ve doğayı seviniz. İçine atıp, kendisine gam yapmamalı. Karamsar olmayın. Negatif düşünmeyin. Düşünceleri güzel olursa başarma oranları da yükselir.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 1061
Bu Ay : 7145
Toplam : 7145

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom