Ücretsiz Kömür Dağıtımı Geçikiyor

İhtiyaç sahibi ailelere verilmesi planlanan ücretsiz kömür dağıtımı konusunda gecikme yaşanıyor.

Ücretsiz Kömür Dağıtımı Geçikiyor Malatya Haber

Malatya merkez ilçe Yeşilyurt Tecde Mahallesi Muhtarı Ali Yiğit, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere 1 ton ücretsiz kömür verildiğini hatırlatarak, her yıl Ağustos ve Eylül ayında dağıtılan kömürlerin 3 Aralık 2014 tarihi itibarı ile özellikle kent merkezinde yaşayan yoksul ailelerin kömürlerinin dağıtılmaması sebebi ile zor günler geçirdiğini söyledi.

Ali Yiğit, “Yakacak yardımı alan yoksul vatandaşımız sürekli bizden kömür yardımının ne zaman yapılacağını soruyorlar. Muhtarlık olarak konuyu Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğüne ve yetkililere ilettik. Konuyla ilgili olarak muhtarlığımıza şu bilgiler verildi. Müdürlüğümüze her yıl Soma'dan kömür gelmekteydi. Soma maden ocağındaki göçük sebebiyle bu ocağımızda kömür çıkarılmasına ara verildi. Bu sebeple Zonguldak kömür ocağından kömür gelmeye başladı. Maden ocağındaki yoğunluk sebebi ile dağıtılacak olan kömürlerde gecikme yaşanıyor. Belirli tonajda gelen kömürlerin ise özellikle kar yağışı ile birlikte yolları kapanma riski olan köylere dağıtıldığını peyderpey kent merkezi mahallelerine de dağıtılmaya başlandığını da söylediler. Kömürü geciken vatandaşlarla birlikte biz muhtarlar da sıkıntı çekmekteyiz.

Vatandaş haklı olarak ilk olarak bizlere soruyor. Bizler de konuyu her ne kadar izah etsek de vatandaş bir kaç gün geçmeden tekrar bize dönüyor. İhtiyaç sahibi vatandaşların kömürlerinin bir an önce dağıtılması bizleri ve vatandaşlarımızı sıkıntıdan kurtaracaktır” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 704
Bu Ay : 6788
Toplam : 6788

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom