Çiftçilere Bilgilendirme Toplantısı

Malatya’nın Darende İlçesinde çiftçilere bilgilendirme toplantıları yapılıyor.

Çiftçilere Bilgilendirme Toplantısı Malatya İlçe

Kaymakamlık, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından Darende’nin tamamını kapsayacak şekilde eğitim, yayım ve sorunların tespiti, çözüm yollarını belirlemeyi amaçlayan çalışmalar yapılırken, her köy için belirlenen program dahilinde çiftçiler ile gece toplantıları düzenliyor. Mesai saati sonrası rutin aralıklarla düzenlenen gece çiftçi toplantılarından bir tanesi de Yenice Mahallesi’nde yapıldı.

Soru-cevap şeklinde geçen toplantıda, organik tarım, iyi tarım uygulamaları, tarımsal desteklemeler, kaysı hastalık ve zararlıları, kaysıda budama, sulama ve ilaçlama, toprak analizi ve toprak analizine uygun gübreleme, KKYDP makine-ekipman desteklemeleri ve çeşitli tarımsal konular anlatılarak çiftçilerimiz bilinçlendiriliyor.

Toplantıda, Yenice Mahallesi’nde Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kurulmasına, budama sulama ve ilaçlama eğitimlerinin verilmesine karar verildi.

Talep halinde isteyen çiftçilere, birer dekarlık alanda çilek yetiştiriciliği projelerinin yapılmasında teknik destek sağlanacağına karar verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 749
Bu Ay : 1267
Toplam : 1267

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom