Malatya'da 110 Bin Abone Var

Malatya’da Doğalgaz’a 9 yılda 80 milyon TL yatırım yapılarak, 110 bin abonenin şu anda gaz kullandığı bildirildi.

Malatya'da 110 Bin Abone Var Malatya Haber

Aksa Doğalgaz Malatya Bölge Müdürü Sertaç Uraz, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Malatya Bölgesinin doğalgaz dağıtımı 2005 yılında Pegaz tarafından Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından yapılan ihale sonucunda alındı. 2006 yılında Malatya’ya ilk gaz verildi. 2006 yılı sonundan itibaren Aksa Doğalgaz bünyesine girdi. 2014 yılı sonu itibarı ile 1 şube ve 1 bölge müdürlüğü binasında görev yapmaktayız. 2015 yılı içindeki genel hedeflerimizden birisi Yeşilyurt ve Battalgazi ilçelerimizde birer tahsilat ofisi açmaktır. Vatandaşlarımızın alternatif ödeme kaynakları dışında bizlere daha rahat ulaşmalarını arzu ediyoruz” dedi.

“Şehrimizde 32 bin 150 adet binaya ulaştık. Toplam161 bin daireyi doğal gaz kullanımına hazır hale getirdik. Şehir şebekesinde bin kilometrenin üzerinde bir şehir şebekemiz mevcuttur. 23 bin 600 binaya servis kutusu koymuş bulunmaktayız. Bu çalışmalarımız sonunda ilimize yaklaşık 119 bin aboneye ulaştık. 110 bin adet de kullanıcımız var. Abone olanların yüzde 93’ü doğalgaz kullanımına geçmiş durumdadır. Malatya Aksa Doğalgaz grubunun, kullanıcı ve abone sayısı bakımından en lider ili Malatya’dır” diyen Uraz, “9 yıldır şehrimize 80 milyon liralık yatırım yaptık. Şehrin batı tarafından 1. OSB den başlayıp, batı tarafında İnönü Üniversitesi, Kuzeyinde Dilek ve Güneyinde Yeşilyurt ilçesi sınırları içinde şehir şebeke ağımız mevcuttur. Polietilen ve çelik şebekemizin uzunluğu ise bin kilometrenin üzerindedir” diye konuştu.

Önümüzdeki yıl merkez ilçe Yeşilyurt ve Battalgazi’de tahsilat gişeleri açacaklarını bildiren Uraz, “2013 yılı bakanlar kurulu kararına göre, nüfusu 10 bin’i geçen ve elektrik abonelerinin yüzde 60’ı abone bağlantı bedelini ilçe kaymakamlıklarına yatırılırsa, Doğalgaz getirilir deniyor” ifadelerini kullandı.

Sertaç Uraz, ilçelerde Doğalgaz kullanımı konusunda talebe göre hareket edildiğini belirterek, “Örneğin Doğanşehir ilçesi belli bir başvuruya ulaştı. Dolayısıyla, bu ilçeye önümüzdeki günlerde Doğalgaz verilebilir” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 918
Bu Ay : 4362
Toplam : 4362

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom