Kiraz'dan MASTÖB'e Eleştiri

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “Sendikalar, dernekler, spor kulüpleri, odalar kendi asli işlerini bırakıp AKP’ye yaranma yarışına girmeye başladılar” dedi.

Kiraz'dan MASTÖB'e Eleştiri Malatya Haber

Parti il binasında yaptığı basın açıklamasında, “Sendikalar, dernekler, spor kulüpleri, odalar kendi asli işlerini bırakıp AKP’ye yaranma yarışına girmeye başladılar” diyen CHP Malatya İl başkanı Enver Kiraz, “Bunun en son örneği Malatya için önemli değerlerden biri olan, 200’e yakın sivil toplum kuruluşunun üye olduğu Malatya Sivil toplum Örgütleri Birliği’nde (MASTÖB) yaşanıyor.

MASTÖB Genel Başkan Yardımcısı aynı zamanda Tecde Spor Başkanı, 44 Malatya Spor As Başkanı olan Hulusi Akkoyun, Dersim polemiği üzerinden Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na haddini aşarak çeşitli cümleler kullanmıştır. Öncelikle Akkoyun şunu çok iyi bilmelidir ki siyasi olarak bizim muhatabımız değildir.

CHP ve onun Dersimli olmakla gurur duyan Genel Başkanı’na Dersim başta olmak üzere hiçbir konuda laf söylemek bir Sivil Toplum Örgütü için yanlıştır. MASTÖB Genel Başkan Yardımcısı kendisine siyasi bir gelecek hazırlamak için yanlış bir yöntem seçmiştir. Şu çok iyi bilinmelidir ki Dersim birilerinin siyasi malzemesi olmayacak kadar değerlidir” ifadelerini kullandı.

“Yine MASTÖB’ün kuruluş felsefesi siyaset üstü olması gerekirken son açıklama ile siyasete MASTÖB siyasete alet edilmektedir” diyen kiraz, açıklamasını özetle şöyle tamamladı:

“MASTÖB’ün üye yapısına baktığımızsa birbirinden farklı düşünen farklı siyasi görüşlere mensup 200’ün üzerinde üyesi bulunmaktadır. Bu açıklamalardan farklı görüşteki üyelerin haberi var mıdır?

Yine, MASTÖB Genel Başkanının haberi var mıdır? Siyaset yapmak herkesin en doğal hakkıdır. Fakat siyaset yapmak isteyen kişiler siyaset üstü kurumlardaki görevlerini bırakarak istediği görüşteki siyasi partiye üye olarak siyaset yapması gerekir.

Kaldı ki CHP olarak biz tarihte yaşanan hiçbir acı olayın günlük siyaset malzemesi yapılmasına karşıyız.
Tarihteki yaşanmış bütün acı olaylarla ilgi düşüncelerimizde bütün partilerden daha net şekilde ortadır ve tartışmaya açık bir konumuz söz konusu değildir.“

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 241
Bu Ay : 3798
Toplam : 3798

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom