Bugün Başlangıç Olsun

Malatya’da, “Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı” programı kapsamında, sağlık çalışanları yürüyüş düzenlendi. Hareketli yaşamdan hareketsiz yaşama doğru hızla gidiyoruz, vurgusu yapıldı.

Bugün Başlangıç Olsun Malatya Yaşam-Sağlık

İstasyon virajı kavşağı, Kongre ve Kültür Merkezi önünden başlayıp, Polisevi’ne kadar devam eden yürüyüşle ilgili bilgi veren İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şube Müdürü Dr. Selma Aydın Felek, teknolojinin gelişmesiyle hareketsiz yaşamın sonucu şişmanlık gibi kronik hastalıkların meydana geldiğini belirterek, “Özellikle şeker hastalığı ve bu hastalık sonucu kalp ve tansiyon gibi hastalıklar da ortaya çıkıyor” ifadelerini kullandı.

Sağlıklı yaşam için yürümenin ihmal edilmemesi gerektiğini vurgulayan Dr. Selma Aydın Felek, günde en az 30 dakika yürüyüşü tavsiye etti. Felek, "Ülkemizde obezite giderek artmaktadır. Obezitenin artması sadece kozmetik kaygıları değil, sağlık sorunlarını da beraberinde de getirmektedir. Özellikle diyabet, kalp-damar ve kalp-iskelet hastalıklarına sebep olmaktadır. Teknolojinin ilerlemesiyle giderek halkımız giderek hareketsiz bir hayat sürdürmektedir. Bizlerde Halk Sağlığı Kurumu olarak, bunun sağlık açısından zararlı olduğunu göstermek, özellikle de halkımıza unuttukları yürümeyi hatırlatmak açısından bu tür etkinlikler yapıyoruz" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 2
Bugün : 216
Bu Ay : 5410
Toplam : 5410

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom