Maski Çalışmaları Anlatıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, MASKİ Genel Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Maski Çalışmaları Anlatıldı Malatya Yaşam-Sağlık

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, MASKİ Genel Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Dr. Özdemir, “Büyükşehir Belediye Kanunu ile birlikte ülkemizin göz bebeği olan Malatyamız Büyükşehir olmuş ve Büyükşehir olmasıyla birlikte Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü kurulmuştur. Kurulduğu ilk günden beri daha sağlıklı ve daha kontrol edilebilir bir su ve kanalizasyon hizmetinin verilmesi için çalışmalarımızı aralıksız ve ciddiyetle sürdürüyoruz. Halkımızdan aldığımız su bedelini, su, kanalizasyon ve atıksu yatırımları olarak geri veriyoruz” dedi. 

11 İLÇE MASKİ ŞUBESİ KURULDU

İlçelerde yaşayan vatandaşlarımızın su ve kanalizasyon ile ilgili sorunlarına anında çözüm bulunabilmesi için 11 ilçede MASKİ Şubesi’nin kurulduğunu ifade eden Dr. Özdemir, “Akçadağ, Arapgir, Arguvan, Darende, Doğanşehir, Doğanyol, Hekimhan, Kale, Kuluncak, Pütürge ve Yazıhan İlçelerimizde MASKİ’nin şubelerini kurarak şef atamalarımızı yaptık. Bu şubelerimiz başta arızalar olmak üzere abonelik ve vezne hizmetleri veriyor. Vatandaşımızın mağdur olmaması ve rahat bir şekilde yaşamaları için elimizdeki tüm imkanları kullanıyoruz” diye konuştu.

20 MAHALLE İÇME SUYUNA KAVUŞTU

Malatya’da 2014 yılının kurak geçtiğini söyleyen MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, su sorununu çözmek için sondaj ve drenaj çalışmaları gerçekleştirdiklerini belirterek, “Bu kapsamda, Arapgir, Arguvan, Akçadağ, Battalgazi, Doğanyol, Kale ve Kuluncak İlçeleri’nde yapılan çalışmalar neticesinde bu ilçelerimize bağlı 20 mahallede içme suyu bulundu. Sular şebeke hattıyla vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu” dedi. 

GEZİCİ VEZNE

MASKİ Gezici Vezne, PTT ve tahsilat veznelerinin bulunmadığı mahallelerde vatandaşlara fatura ödemelerinde büyük kolaylık sağladığını kaydeden MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, “Bazı yerleşim birimlerimizde fatura ödeme merkezimiz yok. Bu uygulama sayesinde, fatura ödeme merkezlerine gelemeyen vatandaşlarımız, Gezici Vezne uygulaması ile ödemelerini kolaylıkla yorulmadan ve zaman kaybı olmadan yapabilecek” diye konuştu.

ALO185 ÇAĞRI MERKEZİ’Nİ KURDUK

Halkımızın arıza bildirimi, kaçak su ihbarı, su ve kanalizasyon ile ilgili şikayet ve taleplerini rahatlıkla iletebilmeleri için Alo 185 Çağrı Merkezi’ni kurduklarını dile getiren Dr. Özgür Özdemir, “Malatya merkez ve 13 ilçenin tamamında yaşayan vatandaşlarımız 7 gün 24 saat Alo 185 Çağrı Merkezi’ni arayarak sorunlarını rahatlıkla iletebilecekler” diye konuştu

123 YENİ ARAÇ

MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Malatya’ya daha iyi, sorunsuz ve kaliteli bir hizmet vermeyi hedeflediklerini belirterek, bu kapsamda MASKİ’nin imkanlarını artırmak amacıyla 123 yeni iş makinesini araç filosuna kattıklarını söyledi. Araç filosunun yeni araçlarla daha güçlendiğini ifade eden Genel Müdür Dr. Özdemir, yeni iş makinesi sayesinde daha kaliteli hizmet verileceğinin altını çizdi.

KAYIP VE KAÇAKLA MÜCADELE EKİBİ KURDUK

2014 yılında Malatya genelinde yaşanan su sıkıntısının gelecek yıllarda yaşanmaması için bir takım önlemlerin alındığını ifade eden Dr. Özdemir, “Göreve geldiğim ilk günden itibaren kaçak kullanım ve şebeke kayıp kaçakların önlenmesi için çalışmalarımızı hızlandırdık. Bu kapsamda hem kaçak kullanım hem de şebeke kayıp kaçaklar için ekipler oluşturduk. Bir trafik polisinin rutin ehliyet kontrolü yaptığı gibi bizim ekiplerimizde su kullanım alanlarında rutin kontrollerini gerçekleştiriyorlar. Vatandaşlarımızın hakkını gözetmek için hiçbir ayrım yapmadan her yerde bu kontrollerimizi yapıyoruz. Her noktada taramalarımızı gerçekleştiriyoruz. Halkımız arasında fark olmadığını göstermek için şöyle güzel bir örneği kamuoyuyla paylaşayım. Kayıp ve kaçak ekiplerimiz kaçak kontrolleri sırasında Malatya Büyükşehir Belediyesi MEGSAŞ Genel Müdürü Münir Özpolat, Yeşilyurt Belediye Başkanımız Sayın Hacı Uğur Polat beylerin evlerinde de rutin kontrollerini yaptıklarını biliyorum. Sağ olsunlar bizleri sağduyu ile karşıladılar ve herkesin bu konuda duyarlı olmalarını istediler. Ben de başkanımıza ve genel müdürümüze anlayışlarından dolayı teşekkür ediyorum. Her vatandaşımız gibi onlarda su saatini taktırmış ve aboneliklerini yaptırmıştır. Hatta ön ödemeli saat taktırdıkları için su bedelini peşin ödemişlerdir. Malatya genelinde Kayıp ve kaçak ekiplerimizin yaptığı çalışmalar sonucunda kaçak su kullanan yaklaşık 11 bin aboneye kaçak tutanağı tutulmuştur. MASKİ Genel Müdürlüğü olarak başlattığımız ‘Su Barışı Projesi’nden vatandaşlarımızın faydalanması gerekiyor. Aksi halde kaçak su kullananlara cezai işlem yapmak durumunda kalacağız. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır, yapılacak her türlü çalışmaların vatandaşların rahatlığı ve huzuru için olması gerektiğini ifade ettiler. MASKİ olarak borçların ödenmesi, kayıp kaçakların önlenmesi için halkımıza elimizden gelen kolaylığı sağladık” diye konuştu.

SU BEDELİ HALKIMIZA HİZMET OLARAK GERİ DÖNÜYOR

MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, “İçme suyu ve atık su hizmetlerini çevre ve insan sağlığını esas alarak etkin, verimli ve kaliteli olarak yürütmeyi kendine misyon edinmiş olan MASKİ, Malatya halkından aldığı su bedelini, yine halkımıza su ve atık su yatırımları olarak geri vermektedir. Çalışmalarda emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 329
Bu Ay : 5523
Toplam : 5523

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom