Utanc Caddesi Arındırılmalı

Malatya merkez Cezmi Kartay Caddesi ‘ndeki eğlence yerlerinin biran önce taşınması istendi.

Utanc Caddesi Arındırılmalı Malatya Haber

Akıncılar Derneği Malatya İl Başkanı Serkan Altıntop, yaptığı yazılı açıklamada, “Yıllardır Malatya için bir utanç halini alan Cezmi Kartay Caddesi, Malatya'nın kanayan yarası halindedir. Bu caddede yer alan meyhaneler, birahaneler, pavyonlar ve gazinolar bir an önce bu caddeden kaldırılmalı ve caddenin kanserine çözüm bulunmalıdır.

Yapılan açıklamada;

"Yıllardır Malatya için bir utanç halini alan Cezmi Kartay Caddesi, Malatya'nın kanayan yarası halindedir. Bu caddede yer alan meyhaneler, birahaneler, pavyonlar ve gazinolar bir an önce bu caddeden kaldırılmalı ve caddenin kanserine çözüm bulunmalıdır.

Malatya gibi muhafazakar bir şehre yakışmayan bu görüntü çarşının tam ortasında yer almakla birlikte, her gece silahlı çatışmalardan dolayı akşamları pek güvenilir bir hal almıyor. Malatya Emniyeti bu caddede yapılan silahlı çatışmaları ve ölen insan sayısını açıklarsa konunun ne denli önemli olduğunu herkes anlayacaktır.

Bizler Akıncılar Derneği Malatya İl Başkanlığı olarak bu caddede yer alan bu batakhanelerin buradan kaldırılması adına Malatya Eski Valisi Vasip Şahin Bey ile bir görüşme yapmıştık. Kendileri bu caddenin bu denli sıkıntılı olduğunu bilmediğini ve çok şaşırdığını söylemişti. Siz gönlünüzü ferah tutun ben gerekeni yapacağım demişti ki yaklaşık 3 hafta sonra İstanbul Valisi olarak atanarak görev yeri değişti. Şimdi bizler Akıncılar olarak gençlerimizi kötü ortamlardan, alkoldan, uyuşturucudan, fuhuştan uzak tutmak için canla başla mücadele ederken hemen yanıbaşımızda bu caddede yer alan bu mekanlar gençlerin aklını çelmektedir. Düşünün ki hergün Malatya Çarşısına çıkıyorsunuz ve hergün burayı bu caddeyi bu durumu görüyorsunuz.

Malatya'ya hem kültürel açıdan, hem örflerden, hem geleneklerden ve en önemlisi de İslami açıdan darbe vuran bu cadde bir an evvel bu kangren durumundan kurtarılmalı bütün caddeyi kurtarabilmek adına bu mekanları kapatmalıyız. Bu caddede yer alan Kasap, Manav, Berber, Fırın, Bakkal ve Hırdavatçı dahil olmak üzere bütün esnaf bu mekanlardan muzdariptir. Her gece silahlı çatışmanın yaşandığı bu caddede normal ailelerde yaşamakta ve akşam karanlığı çöktükten sonra dışarı çıkamamaktan şikayetçidir.

Malatya halkı bu konuda bize defaatle bu konuya eğilin, sizler liyakatli insanlarsınız, biz Malatyalılar olarak burdan utanç duyuyoruz. Lütfen gereken yerlere ilgili başvuruyu yapın demiştir. Malatya'nın yeni Valisi sayın Süleyman Kamçı Bey eğer Malatya'nın gerçekten sorunlarına kulak vermek, sorunları ortadan kaldırmak istiyorsa bu caddedeki mekanlar için bir hal çare bulmak zorundadır. Malatya'mızın en önemli ve ilk halledilmesi gereken sorunu bu caddenin halidir.

Akıncılar Derneği olarak bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak biz bu konunun peşinde olacağız. Gerekirse en üst makamlara kadar çıkıp her yerde bu batakhanelerin kurutulması en azından şehir içinden def edilmesini sağlayacağız." dendi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 192
Bu Ay : 8251
Toplam : 8251

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom