Hayvancılığa Destek İstendi

Malatya’nın Akçadağ İlçesi Belediye Başkanı Ali Kazgan’dan hayvancılığa destek istendi.

Hayvancılığa Destek İstendi Malatya Haber

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı İhsan Akın ve birlik yöneticileri, Belediye Başkanı Ali Kazgan’ı ziyaret etti. Kazgan ziyarette yaptığı konuşmada, “Hayvancılık elbette ki önemli bir geçim kaynağı. Fakat son yıllarda hayvancılıktan yana insanların uzaklaşma içinde olduğunu görüyorum. Bu anlamda sizi çok faal çok çalışkan bu arada işlevsellik getirecek bir çaba içinde gördüm. Bu anlamda halkımızla bütünleşme ve hayvancılık yapan insanlarımızı özellikle bilgilendirme yönünde bir gayret içinde gördüm. Bayağı ümitlendim.

Akçadağ’da da biliyorsunuz hayvancılık yapılması için geniş alanlar var. Meralar var. Fakat pek çoğu atıl duruyor. Hiçbir şekilde hayvancılıktan zarar etme gibi bir risk görmüyorum ben. Çok az bir risk vardır. Belki bilinçli olmamanın getireceği hastalıklar gibi bir sorun olabilir. Bunun dışında söylediğiniz gibi hastalıklara dikkat eder. Küpeleme yoluyla standartlara uyacak şekilde bir hayvancılık yapılacak olsa Akçadağ’da ada geniş alanlar var. Bu çerçevede evet hayvanlarımızın yaz aylarında kurak aylarında su sorunu yaşamaması için özellikle su alanları bulunduğu yerlerde küçük göletler ya da yalaklar yapmak suretiyle desteklemek gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı İhsan Akın ise, “Başkanımıza hayırlı olsun ziyaretinde bulunmak için buradayız” diyerek, ilçede hayvancılığın sorunları ve teşvikleri anlatmak için toplantı yaptıklarını söyledi.
“Akçadağ Belediye Başkanımızla tarım ve hayvancılıkla alakalı inşallah yapılacak bütün proje ve yapılacak iş ve işlemleri bizlere özellikle de su sıkıntıları olsun, farklı sıkıntılar olsun destek vereceklerine inanıyorum. Yaptığımız projeler sosyal projelerdir. Herkesin destek olması gerekiyor. Bizler de buradaki ilçe ziraat odası olsun ilçe tarım müdürlüğü bütün kurum ve kuruluşlarla burada yetiştiricilerimize birebir temaslar kurup, yetiştiricilere yardımcı olmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 719
Bu Ay : 2301
Toplam : 2301

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom