Yeni Yer Altı Çöp Konteyneri Uygulaması

Malatya merkez ilçe Yeşilyurt Belediyesi'nce başlatılan yeraltı çöp konteyneri uygulamasına ilk olarak Fahri Kayahan bölgesinde başladı.

Yeni Yer Altı Çöp Konteyneri Uygulaması Malatya Haber

Yol kenarlarına bırakılan çöp konteynerlerini yeraltına alarak olası görüntü ve gürültü kirliliğini ortadan kaldırmayı amaçlayan Yeşilyurt Belediyesi 2014 yılı bitmeden 100 noktada uygulamayı tamamlamayı planlıyor.
Çalışmaları yerinde inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Belediyemiz çöp konteynerlerini yer altına alarak şehir estetiği, çevre ve halk sağlığı açısından önemli bir çalışmaya imza atıyor. Temizlik hizmetleri müdürlüğümüzün başlatmış olduğu proje ile çevreye kötü koku yayan, sinek üremisine neden olan, çevre sağlığını olumsuz etkileyen çöp konteynerlerini yer altına alınarak, yaşanan kirliliği ortadan kaldıracaktır” dedi.

Başkan Polat, “Çöpleri almak amacıyla günlük toplama işlemi yapan çöp araçları, bu sistemle daha asgariye indirilecek, böylelikle hem yakıttan, hem araçtan, hem personelden tasarruf elde edilecektir” şeklinde konuştu.

“YER ALTI ÇÖP KONTEYNERLERİ BÖLGEMİZDE İLK”

Başkan Polat, “Bugün 13. yeraltı çöp konteynerimizi gömüyoruz. Kendi ekibimiz ve kendi imkanlarımızla her gün yaklaşık üç adet çöp konteynerimizin yer altına yerleştirilme işlemini gerçekleştiriyoruz. 60 adet yeraltı çöp konteynerinin teslim alımı gerçekleşmiş oldu. 2014 yılında bunu 100’e tamamlayacağız. Süreç itibariyle de arkadaşlarımız çalışmalarını yaptı. Bu 2014-2019 arasında da 300’ün üzerinde nokta da yer altı çöp konteynerlerimizi yerleştirmiş olacağız.

Görsel kirliliğin yanı sıra yol ve kaldırımlarda olası tehlikelerin önüne geçilmesine de olanak tanıyan geliştirilmiş, çöp konteyner sistemi 1,5 metre yeraltına, 1,2 metre zemin üstü görsel alanı bulunacak şekilde ve vatandaşların atıklarını çok rahat atabilecekleri bir şekildedir. Yer altı çöp konteynerleri bölgemizde yok, ilk biz getirdik. İnşallah bundan sonra komşu vilayetler gelip bunları inceleyip ve onlarda adımını atacaklar. Malatya’da ve bölgemizde bunu ilk gerçekleştirmemizde bizim açımızdan Malatyalılar açısından bir avantaj” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 762
Bu Ay : 7559
Toplam : 7559

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom