'Mucize bebek' konuşuluyor

Rusya, doğumundan hemen sonra vücudunda Kur'an-ı Kerim ayetleri beliren Dağıstanlı bebek Ali'yi konuşuyor. Her gün yüzlercesi ziyaretine geliyor...

'Mucize bebek' konuşuluyor Dünya

Haber Merkezi / TİMETURK

Rusya’daki Müslümanlar Dağıstanlı bebek Ali’yi konuşuyor. Dünyaya geldikten sonra vücudunda Kur’an-ı Kerim’den ayetler belirlemeye başlayan bebek Ali Yakubov’u her gün onlarca kişi ziyaret ediyor.“Mucize bebek” olarak adlandırılan Ali Yakubov’un doğmadan önce annesinin bebeğinin ağlamasından şikayetçi olduğu vurgulandı. Doğum esnasında da bebeğinin cam gibi şeffaf bir şekilde dünyaya geldiğini belirten anne Medine Yakubov, doktorların kendisine çocuklarının en fazla 3 gün yaşabileceğini söylediklerini aktardı.Dağıstan’a bağlı Krasno-Oktyabrsk köyünde doğan Ali’nin vücudunun çeşitli kısımlarında Kur'an-ı Kerim'den ayetler ve dini yazılar kendiliğinden ortaya çıkıyor. Ailenin ikinci erkek çocuğu olan Ali’nin bu durumu baba ve anneyi korkutuyor. Yakubov ailesi, henüz dokuz ayını doldurmamış evin küçük oğlu oğlu Ali'nin bu durumunu kimseye anlatmak istemediklerini, ancak "Yazıları insanlara gösterin" yazısı belirince ailenin olayı başkalarına anlattığı söylüyorlar.

Hamileliği döneminde çok sayıda din içerikli rüya gördüğünü iddia eden Ali'nin annesi Medine Yakubova, yazıların çocuğun doğumundan itibaren sürekli ortaya çıktığını söyledi. Anne Yakubova, "İlk önce Allah'ın adı yazıldı. Daha sonra Ramazan'ın başlangıcıyla vücutta Kur'an-ı Kerim'den ayetler belirlemeye başladı. Yazılar çıkmaya başladığı anda çocuk ağlayıp sızlıyor." dedi. Yakubova yazıların çıktığı zamanlarda çocuğun geceleri uyumadığını ve ateşinin 40 dereceye kadar yükseldiğini anlattı.Doktor Saida Rasulova ise olayı tıbbi açıdan açıklayamadıklarını söylüyor. Rasulova, ilk gördüklerinde yazıları ben ya da alerjik bir durum sandıklarını ve çocuğun ateşi yükseldiğinde yazıların belirdiğini ifade etti. Yazının çocuğun vücudunda üç gün durduğunu, ardından silindiğini anlatan Merkez Camisi imamı Abdullah, çocukta belirlenen en son yazının "Allah her şeyin yaratıcısıdır." şeklinde olduğunu söyledi.

Küçük Ali'nin sırtında, bacaklarında, karın bölgesinde vücut ısısının yükselmesiyle birlikte beliren karanfil renginden ortaya çıkan Kur'an ayetleri karşısında, Tıp otoriteleri hiç bir açıklama getiremezken, Bebeğin ziyaretine gelen İslam âlimleri ve Hıristiyan Din adamları, bunun "Allah'ın işaretleri" olarak yorumladılar.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 323
Bu Ay : 323
Toplam : 323

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom