Sosyal Proje Dalında Türkiye Birinciliği

Malatya’nın Darende İlçesi Sadrazam Mehmet Paşa İlçe halk Kütüphanesi sosyal proje dalında Türkiye birincisi oldu.

Sosyal Proje Dalında Türkiye Birinciliği Malatya İlçe

Türkiye genelindeki bin 280 Kütüphane arasında, kullanım koşulları, fiziki şartlar ve okuyucu sayısına göre ilk 78'e giren kütüphane, daha sonra 17. ve daha sonra da sosyal proje uygulamasında Türkiye birincisi oldu.
Kütüphanenin bu başarısı nedeniyle yeni bir bilişim teknoloji sınıfı oluşturuldu ve bu sınıfa Microsoft firması tarafından 8 adet bilgisayar hediye edildi.

Bu başarı vesilesiyle düzenlenen programda konuşan Darende Kaymakamı Bünyamin Kuş “Kütüphanemizin öncelikli amacı, toplulukta süregelen gelenek, yaşayış ve sanat varlıklarından oluşan maddi ve manevi değerlerin tümünü içeren kitapları okumak, okuma sevgisi ve alışkanlığı kazandırmaktır. Toplumun bilgili ve kültürlü yetişmesini sağlamak üzere kurulan kütüphaneler de okuyucuya en iyi hizmeti verebilmek için çeşitli çalışmalar yapılmaktadır” dedi.

Düzenlenen programa Kaymakam Bünyamin Kuş, Belediye Başkan Yardımcısı Tacettin Ateş,İlçe Jandarma Komutanı Rauf Özgenç, İlçe Emniyet Müdürü Arif Köse, Darende Kadınlar Derneği Başkanı Nuray Ateş, Siyasi Parti ve STK temsilcileri, Kurum ve daire amirleri ile bayanların yoğunlukta olduğu kütüphaneden faydalanan vatandaşlar katıldılar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 246
Bu Ay : 5440
Toplam : 5440

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom