İçme Suyu Sorunları Görüşüldü

Malatya’nın Darende İlçesi’nde, alt yapı ve içme suyu sorunlarının görüşüldüğü toplantı yapıldı.

İçme Suyu Sorunları Görüşüldü Malatya İlçe

Darende Öğretmenevi salonunda yapılan toplantıya, Malatya Su Kanalizasyon İşletmesi (MASKİ) Genel Müdür Yardımcıları İrfan Kaya, Ömer Karaağaç, İlçeler Müdürü Arif Türkoğlu, İşletmeler Daire Başkanı Ramazan Toy, Darende Belediye Başkan Vekili Durmuş Doğan, Darende Belediyesi Plan Proje ve Bilgi İşlem Müdürü Savaş Kazancıoğlu ve mahalle muhtarları katıldı.

Toplantıda konuşan Darende Belediye Başkan Vekili Durmuş Doğan, “Hem Büyükşehir hem de Darende Belediyemiz yeni yapılanma içerisinde. Bu yapılanmanın son aşamalarına gelindi. Sorunları beraber tespit edeceğiz. 2015 yılının yatırımlarını da gözden geçirilecek hepimiz bir bütünüz işlerinizin takipçisi olacağız “ dedi.

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı İrfan Kaya ise, “Asıl gelişimizin amacı abone, su sayaçları, yapılandırma ile ilgili bilgi vermek için buradayız. Bazı muhtarlıklarda su saatler var bazılarında yok bu su saatlerini biran önce takmanız gerekiyor. MASKİ hizmetlerini düzgün bir şekilde yürütebilmesi için siz değerli muhtarlarımızın da vatandaşlarına sularına su sayaçlarını taktırmalarını ve tamamlamalarını istiyoruz. Muhtarlarım, yapacağınız şey şu, su sayaçlarını köylünüze aldırın ve bir an önce taktırın ve abone işlemini yaparak sistemi oturtmuş olacağız “ifadelerini kullandı.
MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Ömer Karaağaç da, “MASKİ olarak işe başlamadan önce barış projesi gerçekleştirdik. 31 Mart’a kadar kaçağı, abonesi olmayan insanlar bize müracaat etsin hiç tutanak tutmuyoruz ceza uygulamıyoruz. Biz bu yüzden abonelerin kendilerinden gelmelerini istiyoruz. Biz gelip saatini taksak biz gelip kaçak tutanağı tutsak yazık olur. Başka ilçelerde yaptık biz bunu. Darende de uygulamak istemiyoruz. O yüzden vatandaşlar kendi sayaçlarını takıp bize abone olmalarını istiyoruz ki, geçmişe dönük her hangi bir işlem yapmayalım“ dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 62
Bu Ay : 6859
Toplam : 6859

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom