Tecrübelerden Yararlanacağız

Malatya’nın Darende İlçesi Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Tarihi Kentler Birliği’nin (TKB) Edirne’de düzenlediği “Kültürün Sınır Tanımayan Gücü: Ortak Miras İçin Her Ölçekte İşbirliği ve Süreklilik” konulu panele katıldı.

Tecrübelerden Yararlanacağız Malatya İlçe

Edirne Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen programlara katılan Eser, toplantıda Tarihi Kentler Birliği yöneticileri, valiler, belediye başkanları ve mimarlar ile bir araya gelerek fikir alış verişinde bulundu.

Edirne ziyaretine ilişkin bir değerlendirmede bulunan Eser, mimari alanda şaheser olan Mimar Sinan'ın ustalık eseri Selimiye'den yüzyıllardır ezan sesi duyulan Edirne’de ecdadın inşa ettiği camiler, saraylar, köprüler ve daha nice eşsiz eserler bulunduğunu ifade ederek, “Bu toplantılardan edindiğimiz tecrübeleri Darende’ye daha güzel hizmet sunma, turizmin gelişmesi, tarihi yapıların korunması ve çevre düzenlemeleri konularında tecrübe olarak yansıtmaya çalışacağız” dedi.

Toplantının ardından şehri dolaşıp ecdat yadigarı eserleri tarihi ve mimari özelliklerinin yanı sıra şahit oldukları olay ve hatıralarıyla bir kez daha tanıma, fırsatı bulduklarını hatırlatan Eser, “Bu gezilerden ilçemizde uygulayabileceğimiz şehircilik çalışmalarına dair tespitlerde bulunup üstatların görüşlerinden yararlanacağız” şeklinde sözlerini tamamladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 496
Bu Ay : 3140
Toplam : 3140

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom