Kukla Sanatını Yaşatıyorlar

Bu sanatı ustamdan öğrendikten sonra kendi kuklalarımı yapmaya başladım. Başta hobi olarak başladım ama sonradan benim için bir meslek oldu.

Kukla Sanatını Yaşatıyorlar Malatya Kültür-Sanat

Kukla ve gölge sanatçısı Doğan Ateş, kukla ve gölge sanatının Geleneksel Türk Tiyatrosu'nun en önemli dallarından birisi olduğunu kaydederek, sanatın günümüzde canlılığını koruduğunu söyledi.

Kukla ve gölge sanatını ustasından öğrendikten sonra bu sanatı devam ettirdiğini dile getiren Ateş, "Bu sanatı ustamdan öğrendikten sonra kendi kuklalarımı yapmaya başladım. Başta hobi olarak başladım ama sonradan benim için bir meslek oldu. Kendi yaptığım kuklalarımla çeşitli yerlerde gösteriler yapıyorum" dedi.

Ateş, kukla ve gölge sanatını unutturmamak için özellikle okullarda küçük çocuklara gösteriler yaptıklarını belirtti.
Sanatın günümüzde canlılığını koruduğunu dile getiren Ateş, "Kukla ve gölge sanatı Geleneksel Türk Tiyatrosu'nun en önemli dallarından birisi. Günümüzde çok yapılmasa da, canlılığını koruyor. Biz de bu sanatı unutturmama adına çalışmalar yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

Ateş, kukla ve gölge sanatına büyük bir ilginin olduğunu kaydederek, "Kültür ve Sanat Merkezi olarak kukla ve gölge oyunlarımız devam ediyor. Özellikle çocuklarımızın yoğun bir ilgisi var. Biz de bu sanatı genel olarak okullarımızda icra ediyoruz" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 834
Bu Ay : 2363
Toplam : 2363

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom