Sosyal Hayatımızda Edebiyat ve Sanat

Eğitimci-Yazar Adil Akkoyunlu ‘’Sosyal Hayatımızda Edebiyat ve Sanat’’ konulu sohbete konuşmacı olarak katıldı.

Sosyal Hayatımızda Edebiyat ve Sanat Malatya Haber

Birlik Vakfı Malatya Şubesi’nde öğretmenler günü dolayısıyla Genç Birlik ve Öğretmenler Kulübü birlikte program düzenledi.

Programda, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ''Tarih Şahit Birlikten Kuvvet Doğar'' proje kapsamında Edebiyat Sohbetleri 2 gerçekleştirildi. Sohbete Eğitimci Yazar Adil Akkoyunlu katıldı.

“Sosyal Hayatımızda Edebiyat ve Sanat” konulu edebiyat sohbetinde, edebiyatın edep kökünden geldiğini bildiren Eğitimci-Yazar Adil Akkoyunlu, “Edep dışı olanlar edebiyat değildir” diyerek, "Şiirde şuurdan gelir toplumda görünenlerin topluma yansımasıdır ve her şiir bir veciz sözdür" açıklamasında bulundu.

"Her dönemde toplumu etkileyen insanlar yazarlar ve çizerler olmuştur. Ülkemizde özellikle Mehmet Akif Ersoy ve Necip Fazıl Kısakürek toplumu etkilemişlerdir” diyen Akkoynlu, diğer ülkelerde de aynı şekilde toplumu etkileyen edebiyatçıların olduğunu anlattı.

Programa, Rektör Yardımcısı İlhan İçen, Yurtkur Bölge Müdürü Şahin Kayaduman, Birlik Vakfı Malatya Şube Başkanı Sadi Ergül, Genç Birlik Kulübü üyeleri, Öğretmenler Kulübü üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler ve üniversite öğrencileri katıldı.

Program sonunda sorulara cevap veren Eğitimci Yazar Adil Akkoyunlu’ya katkılarından dolayı vakıf şube başkanı Ergül teşekkür belgesi verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 802
Bu Ay : 2331
Toplam : 2331

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom