Beyaz Önlük Giyme Töreni Yapıldı

Malatya İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından Ağız ve Diş Sağlığı Haftası etkinlikleri kapsamında "Beyaz Önlük Giyme Töreni" yapıldı.

Beyaz Önlük Giyme Töreni Yapıldı Malatya Haber

Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen törene Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, Merkez İlçe Yeşilyurt Belediye Başkanı Uğur Polat, Malatya Girişim Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kavuk, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ünsal Özgen, Prof. Dr. Davut Özbağ, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Cafer Mum, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan Polat, öğretim üyeleri, öğrenciler ve öğrenci yakınları katıldı.

Programda konuşan Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, "2009 yılında kurulan ve 9 ay gibi kısa bir sürede binası oluşturulan Diş Hekimliği Fakültesi, işe 18 öğretim üyesiyle başlayarak bugünlere gelmiş, yürüttüğü başarılı çalışmalar ile ilimiz ve bölgemize önemli hizmetler vermektedir. Tabii ki, her mesleğin birtakım ritüelleri vardır. Bir hekim beyaz önlüğünü giymeden hastasını tedavi etmez. Öğrencilerimiz de düzenlenen bu törenle beyaz önlüklerini giyerek mesleki ritüellerini yerine getirmiş olacaklardır" dedi.

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan Polat ise, çok daha ucuz ve akılcı olan koruyucu uygulamalar yerine, çok daha fazla enerji ve parasal kaynak gerektiren tedavi edici hizmetlere yoğunlaşmak zorunda kaldıklarını söyledi. Diş sağlığı ile ilgili çeşitli istatistiki bilgiler paylaşan Prof. Dr. Serkan Polat, "Eğer ağız bakımının yaygınlaşmasını ve sağlık sisteminin sürdürülebilir olmasını istiyorsak, sigorta sistemimiz ağzına bakan ve bakmayan ayrımı yapmalıdır. Ağız bakımını zorunlu hâle getirmelidir. Bunun örnekleri ve yolları vardır. Böylece sürdürülebilir bir sistem kurabilir ve tedavi hizmetlerine hak ettiği ödemeler yapılabilir. Daha da önemlisi en ucuz ve basit yöntem olan ağız bakımının yaygınlaşması sağlanabilir" şeklinde konuştu.

İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinden oluşan Es Müzik Gurubu'nun sunduğu müzik dinletisi ile devam eden tören, 2013-2014 Akademik Yılında Diş Hekimliği Fakültesini yüksek puanla kazanan öğrenci ve dönem birincisi öğrencilerine hediyelerinin verilmesi, sonrasında ise 3. sınıf öğrencilerine beyaz önlük giydirilmesi ile tamamlandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 839
Bu Ay : 2094
Toplam : 2094

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom