Yeni Türkiye'nin Arifesindeyiz

AK Parti Malatya İl Başkanı Tüfenkci, gündemi değerlendirdi. 12 yılda, kalkınma, demokrasi ve öz güven devrimi gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, 2015 sonrası dönemin büyük hamlelerin yapılacağı yıllar olacaktır dedi.

Yeni Türkiye'nin Arifesindeyiz Malatya Siyaset

“AK Parti İktidarının En Büyük Devrimi, Milli İrade Devrimidir”

Tüfenkci, AK Parti iktidarının en büyük devrimi, milli irade devrimi olduğunu ifade ederek, ‘’ Türkiye AK Parti ile yeni bir başlangıç yaptı. Bu yeni başlangıcı, büyük hedeflerle bütünleştiriyoruz. Bir taraftan millet olarak çektiğimiz büyük acıları telafi ederken bir taraftan da geleceğimizi güvence altına alıyoruz. İnsanlar düşüncelerini ifade etmekte zorlandığı, kendi kimliklerini farklılaştırmaya ve farklı şekilde ortaya koymaya zorlandığı dönem geride kaldı. Devletin, hükümetlerin vatandaşını hor görmesi geride kaldı. Bugün Yeni Türkiye’de devlet de, hükümet de milletin emrindedir, amir olan millettir, memur olan devlettir. Devleti, ancak ve ancak millet iradesini kullanarak iktidara gelmiş olanlarca denetlenebilir, yönetilebilir anlayışı hâkim oldu’’ dedi.

‘’Çözüm Süreci Milletimiz İçin Geri Dönülmez Bir İrade Beyanıdır’’

Çözüm süreci konusunda da değerlendirmede bulunan Tüfenkci, ‘’Çözüm süreci, milli, yerli, özgün bir süreçtir. Çözüm süreci bütün Türkiye’nin huzurunu, herkesin kardeşliğini, sahici bir vatandaşlık idealini esas alan bir süreçtir. Bizim irademizle başlamıştır, bizim irademizle devam etmiştir, bizim irademizle devam edecektir.  Aksini düşünen Türkiye’yi, bütünlüğümüzü düşünmüyor demektir. Bütün tahrik ve provokasyonlara rağmen neticelendireceğiz. Elbette bölgemizde birbirini etkileyen, tetikleyen her tür dinamiğin farkındayız, idrakindeyiz.

Ancak Çözüm meselesi artık hukuki çerçevesi bile şekillenen, bütün toplumsal kesimlerden destek alan güçlü bir iradenin adıdır. Hükümetimizin iradesi kaya gibi sağlamdır. Bizim hudutlarımızın dışındaki gelişmelerin, tahrik ve provokasyonların bizim çözüm siyasetimizi, irademizi negatif yönde etkilemesi mümkün değildir.  Buna izin vereceğimizi düşünenler büyük bir yanılgı içindedir.  Herkes emin olsun ki kan ve gözyaşının geri gelmesine müsaade etmeyeceğiz. Çözüm süreci hükümetimiz için, devletimiz için, milletimiz için geri dönülmez bir irade beyanıdır. İslam barış dinidir ve biz de sonuna kadar barıştan, adaletten yanayız. Türkiye ahlaki pozisyonundan asla vazgeçmeyecektir.

Kim ne isterse istesin, hangi rüyanın içerisinde olursa olsun, başta Kürt kardeşlerimiz, bölge halkı olmak üzere tüm Türkiye’de hiç kimse ayrılıkçı hiçbir harekete müsaade etmez.

Milletimizin sahiplenmesi ile son aşamasına geldiğimiz birlik ve beraberlik projesini inşallah neticelendirmiş olacağız. Türkiye’nin durduğu yeri soran herkese cevabımız şudur: Türkiye hem ahlaki, hem akli hem de doğru pozisyonunu sonsuza kadar koruyacaktır’’ dedi.

“Yeni Türkiye Yürüyüşünün Arifesindeyiz”

Tüfenkci, Yeni Türkiye’yi anlamak için eski Türkiye'yi tanımak gerektiğini ifade ederek, Türkiye'nin 12 yıl öncesini, AK Parti öncesini unutursak, yeni Türkiye kavramının altını dolduramayız dedi.

İl Başkanı Tüfenkci, ‘’Eski Türkiye’de insanlar düşünceleri, inançları, giydikleri kıyafetler, konuştukları diller itibarıyla tahrik ediliyordu, sorgulanıyordu, dışlanıyordu, tehdit olarak tanımlanıyordu. Yeni Türkiye’de son 12 yılda aldığımız mesafelerle artık herkes tam bir düşünce ve inanç özgürlüğüne, fikir özgürlüğüne sahip oldu.

Eski Türkiye’de 16 ayda bir hükümet değişiyordu. Yeni Türkiye’de 12 yıldır süreklilik içinde vizyon üreten bir Hükümet, tek bir partinin iktidarında bir Hükümet var ve siyasi istikrar var. Eski Türkiye istikrarsızlık demektir, yeni Türkiye istikrar ve kalkınma demektir.

Eski Türkiye OHAL Türkiye’siydi. Eski Türkiye IMF kapısında sıradan IMF memurlarıyla müzakere ederek faizleri ödemeye çalışan bir Türkiye’ydi. Eski Türkiye ekonomide faiz ödemelerini bile yapmaktan aciz bir Türkiye’ydi, bütçesinin yüzde 85’ini faize ödemek durumunda olan bir Türkiye’ydi.

Yeni Türkiye gayrisafi milli hasılasını 3,5 misli büyütmüş, OECD’nin bütün hesaplarına göre de 2023’e kadar en yüksek kalkınma hızı gerçekleştirecek olan 2 ülkeden biri olarak ilan ettikleri yükselen Türkiye’dir.

Cumhurbaşkanının halk iradesiyle seçilmesi eski Türkiye’de tahayyül edilemezdi.  Yeni Türkiye nedir? Yönetimin, idarenin tepeden tırnağa millet eliyle, milletin tercihiyle şekillenmesidir. Yeni Türkiye kavramsallaştırmasından muradımız budur. Kökleri üzerinde büyüyecektir Yeni Türkiye.  Millet iradesinin üzerindeki bütün vesayet kurumlarının bertaraf ederek büyüyecektir’’ ifadelerini kullandı.

Tüfenkci, AK Parti, Türkiye'dir, Türkiye partisidir, belirli kesimin, etnik grubun, bölgenin partisi olmadığına vurgu yaparak,  ‘’AK Parti bir bütünlük içinde siyaset yapıyor.  AK Parti’nin girdiği her seçim Türkiye’nin büyümesine, kalkınmasına, refahına, huzuruna hizmet etmiştir.  Her seçimde, her referandumda, sandığın kurulduğu her yerde seçim, yani millet iradesi AK Parti’nin gücünü ortaya çıkarmış, millet iradesi bizi tezkiye etmiştir. Türkiye AK Parti’yle güçlenmiştir. AK Parti’nin misyonu millete hizmet yolunda koşmak, eser vermektir. Önümüzdeki 2015 seçimlerinde değişim ve dönüşüm siyaseti milletimiz eliyle taçlanacaktır. Bize düşen gayrete teşviktir gerisi bir kader meselesidir’’ dedi.

Tüfenkci, AK Parti Malatya Teşkilatı’nda kongre sürecinin devam ettiğini belirterek, ‘’ İlk olarak Yazıhan ilçemizde start verdiğimiz kongrelerimiz akabinde Arguvan ve Darende İlçelerinde devam etti. Yaptığımız üç ilçe kongremiz de vatandaşlarımızın ve teşkilatlarımızın yoğun katılımı ile büyük bir coşku içerisinde yapıldı. İnşallah 22 Kasım Cumartesi Arapgir, 23 Kasım Pazar günü ise Doğanyol İlçe kongresi ile süreç devam edecek’’ dedi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 697
Bu Ay : 880
Toplam : 880

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom