Yeşil Kuşak Projesi Konuşuldu

Malatya Barosu Başkanı Av. Enver Han, beraberinde Malatya Barosu yönetimi ile birlikte, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a iadeyi ziyarette bulundu.

Yeşil Kuşak Projesi Konuşuldu Malatya Haber

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, ziyarette yaptığı konuşmada, Yeşil Kuşak Projesi’nin bir Malatya Projesi olduğuna dikkat çeken ve eski Devlet Hastanesi’nin yeniden Malatya’ya kazandırılması çalışmalarına değinerek, “Bugün Malatya’mızda gerek Yeşil Kuşak ve gerek Devlet Hastanesi ile ilgili olsun, gerekse diğer kültürel ve kent hafızasını korumak noktasında olsun, şehrimizdeki değerlerle, sivil toplum örgütleri ile ortak hareket etme noktasındayız.

Netice itibari ile özellikle Yeşil Kuşak konusunda, sivil toplum örgütlerimizin, vakıflarımızın, bize göstermiş olduğu ilgiden dolayı hakikaten ziyadesi ile memnunuz. Baromuzda bu konuda bizim hep yanımızda olmuştur. Bu teveccühlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.

Zaten bizim yol haritamız ve yol pusulamız kendileri olacaktır. Yeşil Kuşak Projesi’nin uygulanacağı alanın ticari mekan haline dönüştürülmemesi ve betonlaştırılmaması için hassasiyetinizi aynen paylaşıyoruz. Biz meclisimizde alacağımız kararla oranın bizden sonraki süreçlerde de hiçbir şekilde betonlaştırma veya ticaret mantalite haline getirilmemesi noktasında aldığımız meclis kararını, oraya geniş büyük pirinç üzerine yazacağız ve bunu perçinleyeceğiz. O konuda da sayın Baro Başkanımız, meslek örgütlerimiz ve sivil toplum örgütlerimizde müsterih olabilirler” diye konuştu.

Baro Başkanı Av. Enver Han da, “Biz tüm idarecilerimizin yapmış oldukları memleketi ilgilendiren müspet icraatlarında yanlarında olduğumuzu her zaman söyleriz ve her zaman da söyleyeceğiz. Sayın Selahattin Gürkan beyefendinin projesi olan Yeşil Kuşak Projesi, bizim de önemsediğimiz bir projedir. Bir kent parkına ihtiyacımız var. Battalgazi bölgemizin bir kent parkına ihtiyacı var. Dolayısıyla Malatya için heyecanlandırıcı bir proje olduğunu düşünüyoruz. Tabi bu yapılırken her konuda yeşil alan korunmalı, binalaşmamalı, orası kent parkı statüsüne ulaştırılmalıdır. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 475
Bu Ay : 6455
Toplam : 6455

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom