1. Amatör Küme Futbol Ligi

Malatya 1. Amatör Küme Futbol Ligi takımlarından İnönü Üniversitesispor, Bölgesel Amatör Futbol Ligi'ne (BAL) çıkmak için mücadele edecek.

1. Amatör Küme Futbol Ligi Malatya Spor

1. Amatör Küme Büyükler Futbol Ligi'nde 2014-2015 sezonunu Pazar günü oynanacak olan karşılaşmalarla başlayacak. Ligin iddialı ekiplerinden İnönü Üniversitesispor, geçen sene yakaladığı başarıyı, bu sezonda devam ettirip, BAL Ligine çıkmak istiyor.

2014 yılında kurulan İnönü Üniversitesispor, 2. Amatör Küme Büyükler Ligini namaglup şampiyon tamamlayarak, 1. Amatör Küme Büyükler Futbol Ligine çıktı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Davut Özbağ'ın kulüp başkanlığını yaptığı İnönü Üniversitesispor'un, Sportif Direktörlüğünü ise Öğretim Görevlisi Murat Kayapınar yürütüyor.
Eski futbolcu Murat Kurt'un teknik sorumluluğunu üstlendiği ve beden eğitim öğretmeni Soner Bayram'ın da yardımcı antrenörlüğünü yaptığı İnönü Üniversitesispor, bu sezon BAL Ligine çıkarak, Malatya'yı profesyonel anlamda temsil etmenin hesaplarını yapıyor.

ONEL BİR YAPIDA YÖNETİLMEKTEDİR"

İnönü Üniversitesispor'un Sportif Direktörü Murat Kayapınar, "Takımımız profesyonel bir yapıda yürütülmektedir. Yönetim kurulunda akademik kariyer yapmış alanlarında uzman kişiler kurumsal kimlik bünyesinde ellerinden gelen desteği sağlamaktadır. Hedef öncelikle BAL LİGİ olarak belirlenmiş, çalışmalar bu doğrultuda yapılmıştır. 23 kişilik bir futbolcu kadrosu oluşturulmuş, yapılan transferler BAL Ligi'nden gelecek takımla mücadele edebilecek doğrultuda yapılmıştır. Antrenmanlarımızı kendi stadyumumuzda yapmaktayız fiziki şartlar ona göre oluşturulmuş antrenman sonrası futbolcuların birlikte oturup çay kahve içebilecekleri bir oda tahsis edilerek dinlenmeleri amaç edinmiştir. Takımımız haftada 6 gün antrenman yapmaktadır antrenman programları profesyonel takım antrenmanları olarak hazırlanmakta ve uygulatılmaktadır, futbolculara bireysel antrenmanlar yaptırılarak eksik yönleri giderilmektedir" dedi.

"MALATYA'YA PROFESYONEL BİR TAKIM KAZANDIRMAK İSTİYORUZ"

Kayapınar, İnönü Üniversitesispor'un iyi bir yapılanma içerisinde olduğunu kaydederek, "Hedefimiz BAL Ligi'nden sonra 3. Lig olarak planlanmıştır. Tesisleşme yönünde de önemli projeler oluşturulmuş en kısa sürede hayata geçirilerek Malatya’ya hem bir profesyonel kulüp kazandırmak hem de akademik olarak Türk futboluna gençlerin gelişimleri konusun da örnek bir model olmayı kendimize amaç edinmiş bulunmaktayız" ifadelerini kullandı.
Hedeflerine ulaşmak için ellerinden geleni yapacaklarını dile getiren Kayapınar, "Kulübümüze büyük destek sağlayan başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Cemil Çelik’e Kulüp Başkanımız Prof. Dr. Davut Özbağ’a, Yönetim Kurulu üyelerine, Tüm akademik ve idari personele teşekkür ederiz" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 16
Bugün : 532
Bu Ay : 532
Toplam : 532

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom