Ruh Sağlığı Merkezi'nden Sergi

Malatya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı olan Malatya Devlet Hastanesi Göztepe 1 Nolu Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde rehabilite edilen hastaların yaptıkları resim ve el sanatları sergisi açıldı.

Ruh Sağlığı Merkezi'nden Sergi Malatya Haber

Malatya Kamu Hastaneleri Birliği tarafından Malatya Park'ta düzenlenen resim ve el sanatları sergisinin açılışında konuşan Malatya Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz, "Devletimizin vatandaşlarımıza yönelik olarak yürüttüğü hizmetlerden bir tanesinin daha açılışını yapıyoruz. İlimiz Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Malatya Devlet Hastanesi bünyesinde açılan Göztepe 1 Nolu Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde tedavi gören hastalarımızın, doktor ve rehberlerimizin gözetiminde içlerinden geldiği gibi yaptıkları resim ve el iş sergisinde hep beraberiz. Bu gerçekten çok önemli bir olay. Hastalarımızın tedavisinde çok önemli bir aşama olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Malatya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şükrü Özdemir ise, önemli bir günü hep birlikte yaşadıklarını dile getirdi. Özdemir, Göztepe 1 Nolu Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nin 15 Ekim 2013'te açıldığını anımsatarak, "Bu merkezimiz Malatya'da ilkti. Şuanda ikincisinin açılması içinde çalışmalar devam ediyor. İkincisini de inşallah yetiştirebilirsek, Aralık ayında hizmete açmayı planlıyoruz. İkinci merkezimiz Yeşilyurt'ta olacak.

Biz Toplum Temelli Ruh Sağlığı Merkezi'nde 75 tane hastayı rehabilite ediyoruz. 75 hasta için; 1 psikiyatri uzmanımız, 1 psikologumuz, 4 hemşiremiz, 1 memurumuz, müzik, resim ve beden eğitimi hocamız görev yapıyor. Hastalarımızı evlerinden alıp, evlerine bırakıyoruz. Malatya'da sosyal bir açığı arkadaşlarımız başarıyla kapatıyorlar ve önemli bir görevi yerine getiriyorlar. Umarım ikincisi açıldıktan sonra daha etkin bir çalışma içerisine girecekler" dedi.

Merkezde rehabilite edilen hastaların yaptıkları resim ve el işi sergisini açmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Özdemir, "Bugün burada 120 parça ürün sergilenmektedir. Bunların 5'i ebru, 20'si ahşap işçiliği, 25'i seramik işçiliği, 28'i tablo ve 12'si örgü işinden oluşuyor. Bu sergiyi açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Malatya Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz, Malatya Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Vahap Boztepe'ye serginin düzenlenmesinde emeği geçenler adına teşekkür plaketi takdim etti.
Plaket takdiminin ardından sergi açıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 1036
Bu Ay : 5926
Toplam : 5926

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom