20 Kasım Türkiye Gündemi

20 Kasım 2014 Türkiye Gündemi

20 Kasım Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

TBMM gündemi
- Başkanlık Divanı Toplantısı, saat 10.00’da yapılacak.
- Plan ve Bütçe Komisyonu, saat 10.00’da toplanacak.
- Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu, saat 10.30 toplanacak.
- CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, saat 10.30’da basın toplantısı düzenleyecek.
- İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, saat 11.00’da toplanacak.
- Dışişleri Komisyonu, saat 11.00’da toplanacak.
- CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur, saat 11.00’da basın toplantısı düzenleyecek.
- CHP Samsun Milletvekili Ahmet İhsan Kalkavan, saat 11.30’da basın toplantısı düzenleyecek.
- MHP Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu, saat 12.00’da basın toplantısı düzenleyecek.
- AK Parti İstanbul Milletvekili Türkan Dağoğlu, saat 12.30’da basın toplantısı düzenleyecek.
- DGP Genel Başkanı İdris Bal, saat 13.00’da basın toplantısı düzenleyecek.
- CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, saat 13.30’da basın toplantısı düzenleyecek.
- Genel Kurul, saat 14.00’da toplanacak.
- 15. Ulusal Çocuk Forumu saat 14.00’da gerçekleştirilecek.

Başbakan yardımcıları ve bakanların programları
- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, saat 11.00’de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hakan Dinçyürek ile görüşecek.
- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, saat 13.00’te “Niğde Tanıtım Günleri” etkinliğine katılacak.
- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, saat 09.30’da “Çocuk Hakları” konulu şiir, kompozisyon ve kısa film yarışmasının ödül törenine, saat 14.00’te 15. Ulusal Çocuk Forumu’na katılacak
- Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, saat 12.00’de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hakan Dinçyürek ile görüşecek.
- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, saat 10.30’da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hakan Dinçyürek ile görüşecek, saat 15.00’te Türkiye İstiklal Gazileri İstiklal Madalyalılar Derneği Başkanı Torun Mengüloğlu’nu kabul edecek.
- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Hisar Rumeli Odaları’nda saat 07.45’te, ABD Enerji Bakanı Ernest Moniz ile kahvaltı yapacak. Yıldız, saat 09.00’da ise “Atlantik Konseyi 2014 Enerji ve Ekonomi Zirvesi”ne katılacak. Kilyos-Sarıyer Odaları’nda saat 10.00’da, Atlantik Konseyi CEO’su Frederick Kempe ile görüşecek, Tarabya Odası’nda saat 11.00’de, “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Amerika Birleşik Devletleri Arasında Türkiye’de Rüzgar Enerjisinin Geliştirilmesine İlişkin Mutabakat Zaptı” imza törenine katılacak, saat 11.30’da AB Komiseri Miguel Arias Cañete, saat 14.00’te Irak Petrol Bakanı Adil Abdel Mehdi, saat 14.45’te Özbekistan Dış Ekonomik İlişkiler Bakanı Elyor Majidovich Ganiev, saat 17.15’te Romanya Enerjiden Sorumlu Devlet Bakanı Razvan Nicolescu, saat 18.00’da BP Güney Koridoru Başkan Yardımcısı Joe Murphy, saat 19.00’da Yunanistan Çevre, Enerji ve İklim Değişikliği Bakanı Yannis, saat 19.30’da Litvanya Enerji Bakanı Rokas Masiulis, saat 20.00’da Tacikistan Enerji ve Su Kaynakları Bakanı Usmonali Usmonzoda ve saat 20.45’te GE Şirketi MENA ve Türkiye CEO’su Rami Qasem ile ikili görüşmelerde bulunacak.
- İçişleri Bakanı Efkan Ala, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem ile birlikte Çırağan’da saat 10.00’da, “Medeniyetimizin Öznesi Türkçe: Fırsatlar ve Tehditler” konulu çalıştayına katılacak.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- “Koyverdin Gittin Beni” filminin galası, saat 19.00’da gerçekleştirilecek.
- “Şehit Gazi Yeni Ücretsiz Seyahat Kartı Tasarımı Değişsin” online imza kampanyası ile ilgili basın toplantısı düzenlenecek.
- Fas Ulusal İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Mohamed Kafi Cherat başkanlığındaki Fas heyeti, saat 10.00’da HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ile görüşecek.
- Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası üyeleri, saat 10.30’da TBMM önünde basın açıklaması yapacak.
- Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesinde Gamze Özçelik davası görülecek.
- Antalya Organize Sanayi Bölgesinde meydana gelen patlamada hayatını kaybeden kadın işçiler toprağa verilecek.
- CHP Kadın Kolları 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle saat 14.00’de Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapacak.
- Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerem Alkin, Nişantaşı Üniversitesi / Sadabad Kampüsü’nde saat 09.00’da, Nişantaşı Üniversitesi ile Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) arasında imzalanacak işbirliği protokolü törenine katılacak.
-“Türkiye-AB İlişkileri: Farklı Senaryolar” konulu konferans, TÜSİAD Konferans Salonu’nda saat 09.00’da gerçekleştirilecek.
- Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Kevser Şamlı, Güllüoğlu Tuzla’da saat 09.30’da, “Değişim Atölyesi” projesinin tanıtım toplantısına katılacak.
- Mirasımız Derneği, Eresin Topkapı Otel’de saat 10.00’da, Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yaşanan son olaylara ilişkin basın toplantısı düzenleyecek.
- Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB), İstanbul Yıldızpark Vera Restoran’da saat 10.00’da,4. Uluslararası Resort Turizm Kongresi düzenleyecek.
- CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve CHP PM Üyeleri, Taksim Meydanı’nda saat 10.30’da, güncel konulara ilişkin basın toplantısı düzenleyecek.
- Sultangazi Belediyesi, Belediye Nikah Salonu’nda saat 10.30’da, Makedonya Türklerine hizmet veren Üsküp Türk Tiyatrosu’nu Sultangazililerle buluşturacak.
- İBB Şehir Tiyatroları, 20 Kasım 2003’te İstanbul’da meydana gelen bombalı saldırı sonucunda yaşamını yitiren tiyatro oyuncusu Kerem Yılmazer için ölümünün 11. yılında, Zincirlikuyu Mezarlığı’nda saat 11.00’de, mezarı başında anma töreni düzenleyecek.
- Bayrampaşa Belediyesi, Bayrampaşa İlköğretim Okulu’nda saat 11.00’de, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında 20 bin Diş Bakım Seti dağıtacak.
- Fashionist Açılış Galası, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında saat 13.00’te, gerçekleştirilecek. Akıllı Kıyafetler’ ilk kez basına özel gösterimle podyumda beğeniye sunulacak.
- Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ile Sanatçı Hülya Koçyiğit, Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde saat 13.00’te, Türk Sineması’nın 100. Yıl Kutlamaları kapsamında düzenlenecek “Türkiye’nin Milli Sinema Mücadelesi” konulu panel ve sergi açılış törenine katılacak.

EKONOMİ GÜNDEMİ
------------------------------
- Merkez Bankası, saat 14.00’te Para Politikası Kurulu Kasım ayı faiz kararını açıklayacak.
- Antalya’nın Kumluca ilçesinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen Domates Yetiştiriciliği ve Teknolojileri Fuarı (Domatexpo 3.) saat 10.30’da açılacak.

SPOR GÜNDEMİ
---------------------------
- Kadınlar Basketbol Avrupa Kupası Grup maçları
20.30- Maccabi Bnot (İsrail) - Adana Botas
20.30- Utena (Litvanya)– İstanbul Üniversitesi BGD
20.30- Fortuna (Litvanya) - Büyükesehir Belediye
20.30- Orduspor - Sparta&K Moscow Region (Rusya)
20.30- Kibirkstis- Vici (Litvanya)- Besiktas JK
- Basketbol Erkekler Euroleague Grup maçları 6. Hafta:
22.00 Emporio Armani Milano (İtalya)- Fenerbahçe Ülker
17.30 Unics Kazan (Rusya) – Anadolu Efes
-1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği (1905 GSYİAD)’nin gelenekselleşmiş fotoğraf yarışması ”Sarı Kırmızı Kareler” ödül töreni bugün saat 18.00–19.30 saatleri arasında Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da düzenlenecek.
- Türkiye Kayak Federasyonu (TKF) Başkanı Erol Yarar, saat 19.30’da Dedeman Otel’de “Bir Kalkınma Modeli Olarak Kayak” konulu Türkiye’nin kayak sporu ile nasıl bir kış sporları merkezi haline gelebileceğine ilişkin bilgiler paylaşılacak.
- Kasımpaşa Teknik Direktörü Shota saat 13.30’da basın toplantısı düzenleyecek. Kasımpaşa, Beşiktaş maçı hazırlıklarını saat, 14.00'de yapacağı antrenmanla sürdürecek. Antrenmanın ilk 15 dakikası basına açık olacak.
- Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Cem Kınay saat 13.00'te Maslak Sheraton Otel'de Galatasaray muhabirleri ile yemekte bir araya gelecek.
- Beşiktaş, Kasımpaşa maçı hazırlıklarını saat 11.00'de basına kapalı olarak sürdürecek.
- Galatasaray, Trabzonspor maçı hazırlıklarını saat 15.30'daki antrenmanla basına kapalı olarak sürdürecek.
- Fenerbahçe'nin antrenman saati yazılacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 60
Bu Ay : 16196
Toplam : 16196

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom