Üç DSİ Projesi Üzerinde Çalışılıyor

Yeşilyurt Belediyesi’nin, Beylerderesi vadi, taşkın koruma tesisi ve Bostanbaşı Kanal Projesi üzerinde çalışmalar başlattı.

Üç DSİ Projesi Üzerinde Çalışılıyor Malatya Haber

 Devlet Su İşleri (DSİ) Malatya Şube Müdürü Kenan Karabulut, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ı makamında ziyaret etti. Geçen hafta içerisinde DSi 9 Bölge Müdürü Okan Bal ile bir görüşme yapan Başkan Polat, Beylerderesi Vadi Projesi, Gündüzbey - Yeşilyurt ve tarihi tren yolu arası taşkın koruma ve Bostanbaşı Kanal projesi ile ilgili görüşmelerin devam ettiğini ifade etti.

BEYLERDERESİ VADİ PROJESİ

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Beylerderesi vadi projesi lokasyon olarak şehrin batı girişinde bulunan bu alan, kent için farklı bir giriş vitrini oluşturacaktır. Beylerderesine yapılması planlanan vadi projesinin etrafına vatandaşlarımızın rahat bir şekilde rekreatif alan ihtiyacını karşılayacak, sosyalleşme alanını artıracak ve kentin yeşil dokusuyla bütünleşecek bir proje olacaktır. Şehir merkezine yaklaşık 13 km uzaklıkta ve ana ulaşım aksında bulunan Beyler deresi vatandaşlarımızın kolay ulaşacağı bir mesafededir. Projenin içerisinde düşünülen küçük ölçekli su göleti düşünülmektedir. Beylerderesi vadi projesiyle kent merkezindeki vatandaşlarımızın doğa ile buluşması sağlanırken, bir miktarda olsa şehrin gürültüsünden ve yoğunluğundan uzaklaşması amaçlanmaktadır” dedi.

Polat, Projeler hakkında şunları söyledi:

TAŞKIN KORUMA TESİSİ

"Gündüzbey - Yeşilyurt ve tarihi tren yolu arası taşkın koruma tesisi yapımı projesinde bu alan DSİ, MASKİ, İller Bankası ve Yeşilyurt Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilecektir. Bu alanlarda yürüyüş alanları, pergoleler, oturma gurupları yer alacaktır.

BOSTANBAŞI KANAL PROJESİ

DSİ ve Büyükşehir'den alanın devri noktasında çalışmalar başlatıldı. Makro Marketin karşısındaki kanalda başlayacak proje 4.3 km uzunluğunda olacak. Proje çalışması tamamlandı, gerekli izin ve yazışmalar neticesinde çalışmalar başlatılacak."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 597
Bu Ay : 5487
Toplam : 5487

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom