Doğanşehir'de Kuru Fasulye Festivali

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde geleneksel hale gelen Kuru Fasulye Festivali yapıldı.

Doğanşehir'de Kuru Fasulye Festivali Malatya Haber

Kurucaova derneklerinin sahiplenmesi sonucu düzenlenen festivale, AK Parti Malatya Milletvekili Cemal Akın, Doğanşehir Kaymakamı Mehmet Soğukpınar, Vali Yardımcısı Abdulkadir Duran, belediye başkanı Vahap Küçük, Garnizon komutanı jandarma binbaşı Özkan Güneş, bazı belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

AK Parti Malatya Milletvekili Cemal Akın yaptığı konuşmada, “Kurucaovalılar yurdun çeşitli illerinde söz sahibi olmuşlarıdır. Kardeşlerimizin sılayı rahim yapmaları Doğanşehir' maddi ve manevi kalkınmasında zemin oluşturacaklardır. İnşallah önümüzdeki sene daha bereketli bir yıl ve toplulukla birlikte oluruz. Bizler iktidara geldikten sonra Türkiye 3 kat büyümüştür. Yüzde 70’lik faizlerden bu ülkeyi bu hale getirdik” dedi.

Doğanşehir Kaymakamı Mehmet Soğukpınar ise, "Geleneksel hale gelen kuru fasulye festivaline katkıda bulunan her kese teşekkür ederim. Kurucaova mahallemizin bu etkinlikle tanıtılması gelişimine katkı sağlayacaktır. Sürgü de takası, Erkenek, Sakaltutan ve Polat mesire yerlerimizin de tanıtılması gerekir. Bu tür organizasyonlar ilçemize katkıda değer getirir “ ifadelerini kullandı.

Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük ise Doğanşehir de kuru fasulyenin meşhur olduğunu yıllarca kendisinin de fasulye tüccarlığı yaptığını belirtti.

Malatya Kurucaovalılar Dernek Başkanı Bahattin Aslan da, “Kurucaovalılar buluşma gününde emeği geçen her kese sonsuz teşekkür ederim" dedi.

Festival Doğanşehir İmam Hatip Lisesi mehteran gurubunun gösterilerin ardından yapılan kuru fasulye ikramıyla program sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 1016
Bu Ay : 7100
Toplam : 7100

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom