TKDK Yeni Çağrı İlanına Çıktı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), yeni çağrı ilanına çıktı. Gıda güvenliği, veterinerlik ve bitki sağlığı ile ilgili yatırımlarda destek verileceği vurgulandı.

TKDK Yeni Çağrı İlanına Çıktı Malatya Haber

TKDK Malatya Koordinatörlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili kuruluşu olan TKDK, Türkiye Cumhuriyeti adına Avrupa Birliği’nin Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı olan IPA’nın Kırsal Kalkınma Bileşeni kapsamında uygulanacak yatırımlara ilişkin 10 Kasım 2014 tarihinde On Üçüncü Başvuru İlanına çıkmış bulunmaktadır. Başvuru kabulüne ilişkin bu çağrı, Kırsal Kalkınma (IPARD) Programı kapsamında yatırım yapmak isteyen işletmeler tarafından destek almak üzere yapılacak başvurular ile ilgilidir. Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma (IPARD) Fonları, aşağıda yer alan öncelik eksenlerine yönelik olarak Kullandırılacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Destek alanları şöyle belirtildi:

“Öncelik Ekseni 1: Ortak Tarım Politikası ve gıda güvenliği, veterinerlik ve bitki sağlığı ile ilgili alanlara ilişkin topluluk standartlarının uygulanması ve tarım sektörünün sürdürülebilir adaptasyonuna katkı sağlanması.
Öncelik Ekseni 2: Tarım-çevre tedbirlerinin ve yerel kırsal kalkınma stratejilerinin uygulanması için hazırlık niteliğinde faaliyetlere katkı sağlanması.

Öncelik Ekseni 3: Kırsal ekonominin gelişimini destekleyerek, kırsal alanların sürdürülebilir kalkınmasına katkı sağlanması.”

Başvurular 12 Ocak 2015 tarihi saat 09.00’dan itibaren, yatırımın uygulanacağı ilde bulunan ve iletişim bilgilerinin TKDK İl Koordinatörlüklerinde kabul edilmeye başlayacağı ifade edilip, başvuruların son teslim tarihi 10 Şubat 2015, saat 21.00 olduğu kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 839
Bu Ay : 3323
Toplam : 3323

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom