"Ürünler Ayakaltı Olmuş"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, çiftçinin ürettiği üründen para kazanamadığı gibi günden güne borçlandığını söyledi.

Malatya İlçe

Partililerle birlikte Kuluncak İlçesini ziyaret eden Kiraz, ilçede kurulan pazarı gezerek çiftçilerle bir araya geldi. Çiftçilerin sorunlarını dinleyen Kiraz, "İlçe pazarlarında, köylülerimiz kendi ürettikleri ürünleri getirip satmaya çalışıyor. Buradan kazandığı 3-5 kuruşla hem geçinmeye hem de çocuklarını okutmaya çalışıyor. Sadece erkekler değil, kadınlarımızda kendi ürettikleri ürünleri satıyor. Ispanaktan lahanaya, nohuttan elmaya ürettiği ne varsa satmak için uğraşıyor" dedi.

Kiraz, ürünlerin çiftçinin elinde kaldığını ve siftah yapamadıklarını ifade ederek "Üretici sadece üretirken değil, köyden pazara getirirken de masraf ediyor. 5 liraya mazot alıyor, ürünlerini bir araçla pazara taşıyor ve burada bir şey satamayıp, geri döndüğünde para kazanmayı bir kenara bırakın ayrıca masraf etmiş oluyor. Yani köyüne borçlu dönüyor. Köylünün, çiftçinin hali budur. Bu bütün ilçelerimizde yaşanan bir manzara. Çiftçinin ürettiği ürün deyim yerindeyse ayak altı olmuş" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 711
Bu Ay : 6795
Toplam : 6795

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom