"Ehlibeyt Sevgisi Ve Kerbela"

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından 'Ehlibeyt Sevgisi ve Kerbela' adlı program düzenlendi.

Malatya Haber

Atatürk Spor Salonu'nda yapılan , Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programın açılış konuşmasını yapan Kültür A.Ş. Genel Müdürü Sabri Akın, "Kerbela, haksızlık karşısında direnmenin adıdır. Kerbela hadisesinden ders çıkarıp ibret almalıyız" dedi.

Zeynel Abidin Kültür Vakfı Başkanı Erdoğan Ünverdi ise, Muharrem ayının barış ayı olduğunu ifade etti. Ünverdi, Muharrem ayının içerisinde birçok hikmetin olduğunu belirterek, Muharrem ayı içerisinde birçok yasakların olduğunu dile getirdi. 

İl Müftüsü Ümit Çimen de, Ehlibeyt, Muharrem ve Kerbela'nın bizim kültürümüz ve tarihimizde önemli bir yeri olan kavramlar olduğunu belirterek "Muharrem ayı, birçok hikmetlerle dolu olmakla birlikte Kerbela ile hüzne dönüşmüş bir aydır" diye konuştu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanvekili Şefik Şengün ise, Muharrem ayının birçok hikmetlerle dolu olduğunu kaydederek, "Muharrem ayının bende olumlu ve olumsuz bir intibası var. Olumsuz intiba, Peygamberimizin gözbebeği, cennetin efendisi Hz. Hüseyin efendimizin vahşice katledilmesidir. Tabi bu ayda teselli bulduğumuz nokta; o Allah rızası için yola çıktığından dolayı onun şehitlik mertebesine inandığımızdır" ifadelerini kullandı.
Grup Dergah'ın ilahi dinletisi sunduğu program, İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu'nun 'Ehlibeyt Sevgisi ve Kerbela' konulu konferansının ardından sona erdi. Programa, Malatya Valisi Süleyman Kamçı ile Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu da katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 18
Bugün : 925
Bu Ay : 3469
Toplam : 3469

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom