Eğitime Yayınlı Destek Yerildi

Malatya’nın Doğanşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün açtığı takviye kurslarına, Doğanşehir ile Belde Ve Köylerini Kalkındırma Derneği (DOBKAD) tarafından kitap yardımı yapıldı.

Eğitime Yayınlı Destek Yerildi Malatya İlçe

DOBKAD Başkanı Mehmet Sabancı yaptığı açıklamada, “Doğanşehir’de bir eksikliği dolduran Milli Eğitim Müdürlüğü’ne destek olmak ve öğrencilerimizin daha kaliteli eğitim görmelerini sağlamak için 4 bin adet test kitabı aldık ve bağışladık. Temennimiz geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha iyi eğitim görmelerini sağlamaktır” dedi.

Bu arada, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açılamada, “Açmış olduğu takviye kurslarımıza DOBKAD büyük destek vermiştir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından desteklenen ilçe genelinde 10 okulda yapılan kurslara katılım büyük bir ilgiyle artmaya devam etmektedir. Yaklaşık 85 öğretmenimizle görev yapmakta olan takviye kursları bin 250 öğrencimize hizmet vermektedir. Doğanşehir halkının büyük beğenisini toplayan takviye kurslarımız ilçemizdeki büyük bir eksikliği doldurmuştur.

Doğanşehir de faaliyet gösteren DOBKAD ilçemizde açılan 10 kurs merkezimizden 4 tanesine test ve deneme desteğinde bulunmuştur. Erkenek Hürriyet Ortaokulu’na, Elmalı Ayşe Küçük Ortaokulu’na, Dursun Şahin Ortaokulu’na ve Atatürk Ortaokulu’na SODES projesi kapsamında toplamda 4 bin adet test yardımında bulunmuşlardır” ifadelerine yer verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 742
Bu Ay : 4186
Toplam : 4186

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom