Hamsi Ucuzlayacak

Balıkçılar deniz suyunun 16 derece olduğunu ve bu sezon Karadeniz’de hamsinin bol olacağını umduklarını dile getirdi.

Hamsi Ucuzlayacak Türkiye-Dünya

Sinop açıklarında avlanan balıkçılar bereketli bir gece geçirdi.

Sinop’un yaklaşık 15 mil açıkta avlanan balıkçılar ambarları dolu şekilde Sinop Limanı'na yanaştı. Gece geç saatlerde Sinop Limanı'na gelen 5 adet balıkçı gemisinde toplamda 70 ton hamsi olduğu tahmin ediliyor. Tutulan hamsiler köpüklenerek başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin çeşitli yerlerine dağılmak üzere yola çıktı. Yükleme işlemini bitiren balıkçı tekneleri avlanmak için tekrar Sinop açıklarına döndü.

Balıkçılar deniz suyunun 16 derece olduğunu ve bu sezon Karadeniz’de hamsinin bol olacağını umduklarını dile getirdi. Sinoplu vatandaşlar ise hamsi yüklemesini keyifle seyretti.

Palamut bereketi yaşanıyor

Karadeniz'e açılan balıkçılar, kasalarca palamut balığı ile dönüyor. Karadeniz'e açılan balıkçılar, tonlarca palamut balığı ile dönüyor. Palamutun tanesi 2,5 TL'ye satılıyor.

Palamut balığının deniz sıcaklığının artmasının ardından soğuk sulara gitmesi nedeniyle 10 mil açıkta avlanan balıkçılar, kasalarca balıkla limanlara dönüyor. Balıkçı barınağına getirilen palamutlar, kamyon ve TIR'larla Türkiye'nin dört bir tarafına sevk ediliyor. Tezgahta yerini alan Palamut balığı tanesi 2.5 TL’den satışa sunuluyor. Amatör balıkçılar ise, çapara ile avladıkları palamutları afiyetle eş ve dostlarına dağıtarak balık tutmanın zevkini tadıyorlar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 662
Bu Ay : 7367
Toplam : 7367

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom