Malatya Asayiş Haberleri

Hırsızlık şühlileri yakalandı... İl uyuşturucu toplantısı yapıldı... Esrar ve kaçak sigara gele geçirildi.

Malatya Asayiş Haberleri Malatya Asayiş

HIRSIZLIK ŞÜPHELİLERİ YAKALANDI

 Malatya Asayiş Şubesi ekipleri, hırsızlık olayına karıştıkları iddiası ile 2’si çocuk yaşta toplam 5 şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı.

Asayiş Şubesi ekiplerince yapılan çalışmada ayakkabı mağazalarında güvenlik barkotlarını çıkartarak ayakkabı hırsızlığı olayına karıştıklarını belirlediği K.G., Y.G. ve S.M. ile 18 yaşındaki küçük M.G. ve Y.G. adlı şüphelileri yakaladı.

Soruşturmada, yaşları 18 yaşından küçük olan 2 çocuk, Çocuk Şubesi tarafından Adliyeye sevk edilirken; yaşları büyük olan 3 şüpheli ise Asayiş Şubesi ekiplerince Adliyeye getirildi.

 

İL UYUŞTURUCU KOORDİNASYON KURUL TOPLANTISI YAPILDI

 Malatya’da, 2. İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nın yapıldı.
Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz başkanlığında 11 kurum temsilcisinin katılımıyla 2014 yılının 2. İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirilerek, toplantıda; İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından uyuşturucu ile mücadeleye ilişkin Malatya’daki mevcut durumla ilgili sunum yapılarak kurul üyelerine bilgi verildi. Ülkemizde ve Malatya’da uyuşturucuyla ilgili tespit edilen yeni gelişmeler ve sorunlar ele alındı. Bu doğrultuda tamamen kimyasal maddelerden oluşan ve toplumda bonzai olarak adlandırılan sentetik kannabinoidler hakkında alınması gereken tedbirlerden bahsedildi. Kurumlar tarafından yürütülen faaliyetler ve alınması gereken tedbirlerle alakalı kurumsal işbirliğine gidilerek uyuşturucu maddelere karşı top yekün bir mücadele yapılmasının gerektiği konuşuldu.

2014-2015 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla okul güvenliği konusunda yapılacak okul içi ve okul dışı güvenlik önlemleri gündem olarak değerlendirildi. Okul çevresi kolluk kuvvetlerinin görünürlüğünün sağlanması, operasyonel faaliyetlerin arttırılması ve okul içi önleme odaklı bilgilendirme faaliyetlerinin, seminer, konferans, rehber öğretmenlerin bilgilendirilmesi gibi faaliyetler arttırılarak devam etmesi yönünde görüş birliğine varıldı.

ESRAR  MADDESİ YAKALANDI

Edinilen bilgiye göre, Malatya İl Jandarma Komutanlığınca Kale ilçesinde, bir yolcu otobüsünde yapılan kontrolde bin 500 paket gümrük kaçağı sigara ve 700 gram kubar esrar maddesi ele geçirildi.

Olayla ilgili S.Ç. ve E.K. isimli şüpheliler Cumhuriyet Savcısının talimatı ile ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakıldı.

Bu arada, Akçadağ’da ise, bir yolcu otobüsünde yapılan kontrolde, bin 980 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.
Olayla ilgili M.Ş.E. isimli şüpheli, cumhuriyet savcısının talimatı ile ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 16
Bugün : 790
Bu Ay : 1308
Toplam : 1308

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom